Aktualności

​Tydzień przedsiębiorczości

W poniedziałek rozpoczyna się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Z tej okazji Słupska Izba Przemysłowo-Handlowa organizuje cykl spotkań. Udział w nich wziąć mogą właściciele firm różnej wielkości, ale też ci, którzy dopiero zastanawiają się nad założeniem własnego biznesu.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 180 krajach świata.

Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy czy budowania własnej marki.

W siedzibie Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej przy al. Sienkiewicza 19 od godz. 10 będzie można wziąć do udział w spotkaniach, warsztatach i dyskusjach.

W poniedziałek tematem spotkania będzie komunikacja międzypokoleniowa. We wtorek przyszli przedsiębiorcy dowiedzą się jak założyć działalność gospodarczą, tematem będą także komunikacja, rozwój osobisty, narzędzia informatyczne w firmie oraz networking.

W środę odbędzie się spotkanie z przedsiębiorcami. W czwartek będzie się można dowiedzieć o rozwijaniu biznesu, natomiast w piątek odbędą się strumieniowane na żywo szkolenia przeznaczone dla młodzieży i studentów, a tematem przewodnim będzie przedsiębiorczość wspierana sztuczną inteligencją.

Obok przedsiębiorców, na spotkaniach będą między innymi przedstawiciele Uniwersytetu Pomorskiego, Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy.