Tydzień w Powiecie Wołomińskim: Tragedia Drogowa i Odkrycie Nielegalnych Imigrantów

Wprowadzenie: W minionym tygodniu Powiat Wołomiński był świadkiem dwóch znaczących wydarzeń, które poruszyły lokalną społeczność. Jarosław Jabłoński z radia FAMA oraz Jakub Pietrzak z portalu WWL112.pl podsumowali te zdarzenia, podkreślając ich wpływ na bezpieczeństwo w regionie.

Tragiczny Wypadek w Poświętnem: 25 listopada 2023 roku, wczesnym rankiem, doszło do tragicznego wypadku na drodze między Zabrańcem a Krubkami-Górkami. 19-letnia Natalia Jeznach, mieszkańka gminy i absolwentka Liceum Ogólnokształcącego PUL w Wołominie, straciła kontrolę nad swoim pojazdem na śliskiej nawierzchni. W wyniku tego, została potrącona przez innego kierowcę, 26-letniego żołnierza, który natychmiast przystąpił do jej reanimacji. Pomimo szybkiej reakcji służb ratunkowych, Natalia zmarła w szpitalu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wołominie. Tragiczna śmierć Natalii, studentki Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie i pasjonatki szermierki, wstrząsnęła lokalną społecznością.


Zdarzenie na Stacji Paliw w Emilianowie: Następnego dnia, 26 listopada, na stacji paliw w Emilianowie, kierowca TIR-a z Turcji odkrył w swojej naczepie grupę nielegalnych imigrantów, w tym kobietę i dwoje dzieci. Szybka reakcja służb ratunkowych zapobiegła większym tragediom. Zatrzymano 13 osób, które przemierzyły tysiące kilometrów w trudnych warunkach, by dotrzeć do Polski. Zostali oni przekazani w ręce Straży Granicznej.