Aktualności

Wkręć się w działanie! Trwa nabór do młodzieżowego sejmiku

Jak zdobyć samorządowe doświadczenie jeszcze w młodym wieku, wziąć udział w inspirujących projektach i mieć wpływ na ważne dla młodzieży inicjatywy? Zostań młodzieżowym radnym województwa! Trwa rekrutacja do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Zgłaszanie kandydatur trwa do 29 lipca br.

Młodzieżowy sejmik może podejmować własne inicjatywy, jak i kierować wnioski oraz doradzać organom samorządu województwa. Jest reprezentantem młodzieży w dialogu z sejmikiem, zarządem województwa i urzędem marszałkowskim. Współpracuje także z innymi młodzieżowymi sejmikami, młodzieżowymi radami gmin i powiatów, jak i organizacjami pozarządowymi i innymi instytucjami publicznymi.

Kandydat na młodzieżowego radnego musi mieszkać i być uczniem szkoły na terenie województwa mazowieckiego. Zgłosić mogą się osoby, które ukończyły 13 lat i nie ukończyły 17 lat do ostatniego dnia rekrutacji (30 września 2022 r.).

Aby dołączyć do grona kandydatów, należy się zarejestrować na stronie www.mswm.mazovia.pl i wypełnić zgłoszenie online. Następnie trzeba zebrać poparcie min. 50 mieszkańców województwa w formie elektronicznej listy poparcia.

Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą proces weryfikacji formalnej, będą mogli rozpocząć swoją kampanię wyborczą. Nowością w porównaniu do poprzedniej kadencji jest głosowanie online, w którym będą mogli wziąć udział mieszkańcy województwa w wieku 13-18 lat. To właśnie młodzi Mazowszanie podejmą ostateczną decyzję, kto będzie ich reprezentować w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Szczegółowy regulamin i więcej informacji można znaleźć na stronie: www.mswm.mazovia.pl.