Wygraj spektakl w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego

Teatr Żeromskiego ogłosił nabór na koncepcje spektaklu im. Ireny i Tadeusza Byrskich dla duetów twórczych. Wiecej o wydarzeniu opowiadała doktor Paulina Drozdowska, rzeczniczka prasowa tej instytucji.

- Czekamy na zgłoszenia do 16 czerwca. Koncepcje spektaklu trzeba wysłać do 16 czerwca na adres konkurs@teatrzeromskiego.pl. Konkurs jest skierowany do twórczych tandemów, w składzie reżyser i dramaturg. Decydujemy się na taką formę, bo uważamy, że jest to forma transparentna, demokratyczna pozyskiwania twórców teatralnych do pracy w teatrze. Często są to freelancerzy, stąd chcemy, żeby to się odbywało w formie konkursowej. Oczywiście trzeba mieć doświadczenie, albo pracy przy spektaklu, albo być absolwentem szkoły teatralnej.

Spektakl musi być wyreżyserowany na podstawie jednej z obowiązkowych lektur: Balladyna Juliusza Słowackiego, Mity greckie, Syzyfowe prace Stefana Żeromskiego. Zemsta Aleksandra Fredry. Nagrodą w konkursie jest realizacja spektaklu na Dużej Scenie o łącznym budżecie 300 000 złotych.

Fot. Teatr Żeromskiego w Kielcach

Opr. WM.