Zbiórka gabarytów w Wołominie: daty i czczegóły

Wywiad z Anną Jurkowiecką z Wydziału Mediów i Komunikacji Urzędu Miejskiego w Wołominie. Wywiad dotyczył najnowszych inicjatyw ekologicznych w gminie, w tym konkursu na proekologiczny ogród oraz zbliżających się akcji związanych z gospodarką odpadami.

Konkurs na Proekologiczny Ogród

Gmina Wołomin po raz kolejny organizuje konkurs na proekologiczny ogród. Właściciele nieruchomości mają okazję podzielić się swoimi ekologicznymi rozwiązaniami. Anna Jurkowiecka podkreśliła, że poszukiwane są praktyki przyjazne dla środowiska, takie jak zbiorniki na deszczówkę, hotele dla owadów czy kopczyki dla jeży. "Regulamin zostanie opublikowany 5 czerwca, w Światowy Dzień Ochrony Środowiska," zapowiedziała Jurkowiecka. Nagrody, jak co roku, będą atrakcyjne, najczęściej w formie bonów do sklepów ogrodniczych.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Kolejnym tematem wywiadu były mobilne punkty zbiórki odpadów komunalnych oraz zbiórka gabarytów. W sobotę 8 czerwca mieszkańcy miasta Wołomin będą mogli pozbyć się odpadów wielkogabarytowych, a tydzień później, 15 czerwca, akcja obejmie sołectwa. "Odpady należy wystawić przed godziną 6:00 rano w dniu zbiórki," przypomniała. Dodatkowo, udział w zbiórce należy zgłosić do urzędu miejskiego pod numerem telefonu 22 763 30 47 lub mailowo na adres odpady@wolomin.org.pl.

Ważne Informacje

Podczas wywiadu Jurkowiecka wyjaśniła, jakie odpady kwalifikują się do zbiórki gabarytowej.

" Należą do nich meble, opony bez kołpaków (do 10 sztuk rocznie na nieruchomość), natomiast odpady budowlane, takie jak płyty kartonowo-gipsowe, papa, gruz, czy elementy konstrukcji budowlanych, nie będą odbierane. W razie wątpliwości, mieszkańcy mogą skontaktować się z urzędem, aby upewnić się, czy dany przedmiot zostanie odebrany."