Zgłoś się na wyjazd do nowoczesnej kompostowni

W audycji "Przystanek Ekologia" gościła Małgorzata Izdebska, sekretarz gminy Wołomin, która opowiedziała o ekologicznych inicjatywach gminy.

Główne tematy to:

  1. Konkurs na bioróżnorodny ogród: W dniu ochrony środowiska ogłoszono konkurs "Mój ogród - oaza bioróżnorodności", zachęcający właścicieli ogrodów z gminy Wołomin do promowania różnorodności biologicznej. Konkurs trwa od 5 czerwca do 18 października, a laureaci otrzymają bony do sklepów ogrodniczych.
  2. Zbiórka odpadów gabarytowych: Odbędzie się zbiórka odpadów gabarytowych i sprzętu elektronicznego. W Wołominie zbiórka odbędzie się w najbliższy weekend, a w sołectwach 15 czerwca. Zgłoszenia przyjmowane są do godziny 14:00 dnia poprzedzającego zbiórkę.
  3. Wizyta studyjna w kompostowni: W związku z planowaną modernizacją kompostowni w Starych Lipinach, Miejski Zakład Oczyszczania organizuje wizytę studyjną do nowoczesnej kompostowni w Suchym Lesie koło Poznania. Wyjazd ma na celu pokazanie, jak funkcjonują takie zakłady i rozwianie wątpliwości mieszkańców dotyczących uciążliwości zapachowych. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 czerwca