Aktualności

Żyrardów: Plac się zazielenił

Na Placu Jana Pawła II w Żyrardowie zakończyły się prace mające na celu zagospodarowanie zielenią miejsca będącego wizytówką miasta. Projekt zakładał podkreślenie reprezentacyjnej funkcji placu i przywrócenie jego charakteru z okresu międzywojennego.

Symetrycznie wytyczone rabaty wypełniono wieloma gatunkami krzewów i bylin, w odcieniach fioletu, różu i bieli. W pierwszym etapie prac założony został nowy trawnik z rolki i posadzono kilka tysięcy krokusów, które zakwitły wczesną wiosną. W kolejnym etapie wymieniono betonowe donice na drewniane i posadzono w nich śliwy naprzemiennie z formowanymi w stożek cisami. W istniejących oraz nowo wytyczonych rabatach również pojawiły formowane cisy, a także różane rabaty, szałwie, grupy krzewów kaliny koralowej oraz nowe żywopłoty. Ponadto wymieniono ławki oraz kosze na śmieci.

To kolejne działania miasta, bo zielenią zagospodarowane zostały parki, skwery i ulice. To wszystko wraz z wymianą tablic z nazwami ulic ma poprawić estetykę miasta ogrodu. Zagospodarowanie zielenią Placu Jana Pawła II to jedno z wielu zadań realizowanych w Żyrardowie w ramach projektu „Poprawa jakości życia mieszkańców poprzez rozwój terenów zieleni w mieście Żyrardowie”.

Mówi Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski.