Aktualności

​ Żyrardowskie ogrody działkowe otrzymały dofinansowanie na swoje inwestycje


Już czwarty rok z rzędu Miasto Żyrardów pozyskało dla ogrodów działkowych dofinansowanie w ramach programu „Mazowsze dla działkowców 2022”.

ŻSUOD „WITAMINA” wykona ekologiczne utwardzenie alejek działkowych za kwotę 32 000 zł. ROD „LEN” zainstaluje system monitoringu o wartości 50 000 zł. ROD „RELAKS” zaplanowało zakup kontenera do przechowywania sprzętów ogrodniczych potrzebnych do utrzymania porządku na terenie ROD, zakup rębaka do rozdrabniania gałęzi z żywopłotów, krzew i drzew oraz zakup pojemnika na odpady. Łączny koszt planowanych zakupów to 23 000 zł. ROD „KROKUS” wykona adaptację pomieszczenia na toaletę do wspólnego używania przez osoby korzystające z działek. Koszt zadania to 25 000 zł. ROD „OAZA” zmodernizuje drogi na terenie swoich ogrodów za kwotę 48 000 zł.

W tym roku żyrardowskie ogrody działkowe otrzymają na realizację zaplanowanych inwestycji łącznie 142 400 zł, z czego 50 proc. stanowi dofinansowanie z budżetu woj. mazowieckiego, a 50 proc. kwoty pochodzi ze środków budżetu Miasta Żyrardowa.

Mówi prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski.