Gigantyczna inwestycja Poczty Polskiej pod Radzyminem

Nowy kompleks logistyczny w Ciemnem, rozciągający się na ponad 11 hektarach, to odpowiedź na rosnące potrzeby logistyczne w dobie dynamicznie rozwijającego się e-commerce i zwiększającego się wolumenu przesyłek paczkowych. Inwestycja obejmuje dwie duże hale logistyczne przeznaczone do obsługi przesyłek paczkowych, przesyłek paletowych, a także magazyn handlowy i wysokiego składowania. Znajdzie się tam również miejsce dla wydziału technicznego, czyli warsztatu samochodowego do naprawy floty pocztowej.

Witkowski podkreśla, że rozbudowa infrastruktury logistycznej w Ciemnem jest odpowiedzią na ograniczenia przerobowe istniejącej sortowni w Warszawie, której możliwości są już na wyczerpaniu. Nowa sortownia nie tylko zaspokoi bieżące potrzeby, ale również umożliwi dalszy rozwój i efektywną obsługę wzrastającej liczby przesyłek, zwłaszcza w aglomeracji warszawskiej i na terenie całego kraju.

Paweł Witkowski, zastępca dyrektora biura sieci logistyki Poczty Polskiej S.A., w rozmowie podkreśla wagę projektu, który nie tylko stanie się największym przedsięwzięciem logistycznym tej instytucji w ciągu ostatnich lat, ale także w całej jej ponad 465-letniej historii.