Publicystyka

Halo tu Radzymin - Radzymiński Klub Biznesu - integracja i rozwój gospodarczy

Radzyminski klub biznesu integracja, środowisko przedsiębiorcze, gmina Radzymin, rozwój gospodarczy, spotkania, przedsiębiorcy, zasoby, wymiana usług, promocja, platforma, samorząd, instytucje zewnętrzne.

W audycji Halo tu Radzymin gościliśmy przedstawicielki Radzymińskiego Klubu Biznesu.

  • Patrycje Dubaniewicz prezes Radzymińskiego Klubu Biznesu
  • Dominikę Krzyżanowską-Kidałe pełnomocnik burmistrza ds. obsługi inwestorów i promocji gospodarczej

Dowiedzieliśmy się o celach, jakie stawia sobie ta organizacja oraz o korzyściach, jakie wynikają z przystąpienia do niej. Dowiedzieliśmy się też o tym, czego można oczekiwać na spotkaniu klubu, które odbędzie się już w środę 19 kwietnia.

Link do spotkania

Wejście jest bezpłatne dla członków. Dla osób które nie są członkami Radzymińskiego Klubu Biznesu bilet kosztuje 99 zł.
Na hasło "Radio FAMA" 50% zniżki.

Radzymiński Klub Biznesu kieruje się celem zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorców na terenie Gminy Radzymin i regionu.

Korzyścią głównie jest integracja środowiska przedsiębiorczości lokalnej. Na początku tego roku przeprowadziliśmy ankiety w celu określenia potrzeb naszych 40 członków. Każdy z nich to odrębna jednostka z innymi potrzebami, firmami lub potrzebami osobistymi. Na ten moment wyodrębniliśmy trzy największe potrzeby, a korzyścią dla członków jest integracja poprzez comiesięczne spotkania oraz informowanie ich jako pierwszych o rozwoju gospodarczym gminy. Spotkania umożliwiają rozmowę z przedstawicielami urzędu miasta, burmistrzem lub innymi pracownikami. Przedsiębiorcy mogą dowiedzieć się o najnowszych zmianach prawnych, np. ustawie krajobrazowej, a także uczestniczyć w różnych wydarzeniach, w których gmina jest partnerem. Wzajemna wymiana usług i promocja oraz powiązanie firm są kolejnymi korzyściami. Przedsiębiorcy mają dostęp do różnych zasobów, takich jak grupa zakupowa energii lub gazu. - powiedziała Patrycja Dubaniewicz

Przede wszystkim, głównym celem naszej działalności jest integracja środowiska biznesowego na terenie gminy Radzymin oraz w naszym regionie. Chcemy zrzeszyć przedstawicieli firm, które prowadzą biznes na terenie gminy Radzymin, mają swoich klientów, siedziby oraz oddziały. Działamy przede wszystkim na rzecz rozwoju gospodarczego tej gminy i regionu. Integracja ma umożliwić zarówno połączenie środowiska przedsiębiorców, jak i wpływ tego środowiska na przyszły rozwój gospodarczy gminy Radzymin. Nasza organizacja stanowi również platformę, czyli miejsce, gdzie przedsiębiorcy mogą się spotkać ze środowiskiem samorządu i innymi zewnętrznymi instytucjami. -powiedziała Dominika Krzyżanowska-Kidała

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy