Kinga i Karolina Pruś - Najdłuższy Dzień w Roku

Na naszej antenie miała miejsce premiera radiowa najnowszego singla Kingi i Karoliny Pruś pt. „Najdłuższy Dzień w Roku”. Ten niezwykły muzyczny duet, który tworzą siostry bliźniaczki, opowiedział nam o swoim procesie twórczym, inspiracjach oraz o tym, jak morze wpłynęło na ich muzykę.

Kinga i Karolina pochodzą z Warmii, ale to morze jest dla nich głównym źródłem inspiracji. Swoją muzyczną podróż rozpoczęły bardzo wcześnie, śpiewając i komponując już jako dzieci. W wieku 17 lat założyły swój pierwszy zespół, a później kontynuowały edukację muzyczną w szkołach muzycznych w Iławie i Gdańsku. Ich pierwszy album „Kłębek” powstał podczas studiów i szybko zyskał uznanie.

Siostry wydały już dwa albumy: „Kłębek” i „Dar”, a teraz przygotowują się do premiery kolejnych utworów. W naszej rozmowie podzieliły się również kulisami powstawania muzyki, pracą w studiu, a także wyzwaniami, jakie napotykają pracując razem jako duet.

Zapraszamy do wysłuchania pełnego wywiadu, w którym Kinga i Karolina zdradzają jeszcze więcej szczegółów ze swojego muzycznego życia. Zachęcamy również do odwiedzenia ich strony na Facebooku, gdzie znajdziecie najnowsze informacje o koncertach i kolejnych projektach.

Kliknij tutaj, aby posłuchać całego wywiadu.