Kolejny kandydat na urząd prezydenta Kielc

Maciej Bursztein będzie kolejnym kandydatem na prezydenta Kielc. Ogłosił on swój start podczas wczorajszej konferencji prasowej. Podkreślił, że nie jest związany z żadną partią polityczną. Nie wyklucza jednak współpracy z innymi środowiskami w celu realizacji interesów miasta. "Wiem, że Kielce to miejsce z ogromnym potencjałem" - dodał i wyliczał, że stolica regionu ma unikalne tereny zielone, świetne instytucje kultury i wybitnych sportowców, takich jak Karol Bielecki. Wicemistrz świata w piłce ręcznej z 2007 roku uczestniczył w konferencji i oficjalnie udzielił mu poparcia.

Bursztein przedstawił także pierwsze punkty swojego programu wyborczego. Zapowiedział, że jego celem jest utworzenie w Kielcach 100 hektarów nowych terenów inwestycyjnych. Chce to osiągnąć poprzez skupowanie, scalanie i uzbrajanie terenów rolnych. Samorządowiec przedstawił również pomysł na rozwiązanie problemu wyludniania się Kielc - ma to być "przyjazna premia mieszkaniowa". Program zakłada wsparcie finansowe dla 500 par, które zdecydują się związać swoją przyszłość z miastem na dłużej. Kandydat na urząd prezydenta zapowiedział także program remontu ulic w mieście. Jego zdaniem Kielce stać na to, aby w ciągu od 5 do 7 lat wyremontować wszystkie drogi w Kielcach.

Maciej Bursztein to kielecki radny wybrany w 2018 roku. Jest przedsiębiorcą, członkiem zarządu Formaster Group S.A. Podczas konferencji poinformował, że zawiesił wszelką aktywność biznesową, - "Wszystkie swoje siły koncentruję na Kielce" - powiedział. Więcej konkretów, kandydat zaprezentuje na konwencji programowej, która odbędzie się pod koniec lutego. Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia tego roku.

Opr. WM.