Publicystyka

Poczytaj mi FAMO - Monika Marciniak 17.11.2023

Zapraszamy do Odkrywania Świata Nauki i Kosmosu z Audycją "Poczytaj mi FAMO"!

Czy wasze dzieci są ciekawe świata? Chcą odkrywać tajemnice jadu w królestwie zwierząt lub podróżować po niezwykłych konstelacjach nocnego nieba? Jeśli tak, to nasza najnowsza audycja "Poczytaj mi FAMO" jest dla nich idealna!

W tym fascynującym odcinku, nasza gościni Monika Marciniak z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wołominie im. Zofii Naukowskiej, przedstawi dwa niesamowite tytuły dla młodych odkrywców.

Pierwsza książka, "Jad. Toksyczne substancje w świecie zwierząt", wydana przez wydawnictwo Kropka, zabierze czytelników w podróż do świata zwierząt wykorzystujących jad jako mechanizm obronny czy łowiecki. Poznacie fascynujące drzewołazy, jadowite pająki, a nawet ptaki wykorzystujące truciznę do obrony. Odkryjecie, czym jest trucizna, jak działa i gdzie występuje.

Druga propozycja, "Lśnij. Przewodnik po nocnym niebie" od wydawnictwa Świetlik, napisana przez pisarkę naukową NASA Noelę Gonzalez, to zachwycająca podróż po kosmosie. Ta książka to źródło wiedzy o gwiazdach, planetach, kometach i konstelacjach. Dowiecie się, skąd wzięły się nazwy gwiezdnych konstelacji i jakie tajemnice kryje nocne niebo.

Te książki to idealne źródła inspiracji dla młodych umysłów spragnionych wiedzy. Posłuchajcie naszej audycji, by dowiedzieć się więcej i podarujcie swoim dzieciom podróż do świata nauki i kosmosu, która z pewnością rozwinie ich wyobraźnię!