Przystanek Ekologia - Mobilny Punkt Zbiórki Odpadów Komunalnych i Inne inicjatywy ekologiczne w gminie Wołomin

Małgorzata Izdebska, sekretarz gminy, chętnie podzieliła się z nami szczegółami na temat Mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

MPSZOK to specjalne urządzenie, które umożliwia selektywne zbieranie aż kilkunastu rodzajów odpadów jednocześnie. To szansa dla mieszkańców Wołomina, aby bezpiecznie pozbyć się z domów takich odpadów jak: chemikalia, przeterminowane leki, termometry, baterie, świetlówki, tusze do drukarek, małogabarytowy sprzęt elektryczny, a także odpady medyczne, jak igły czy strzykawki.

Najbliższa trasa MPSZOK to doskonała okazja do rozmowy z panią Izdebską i dowiedzenia się więcej o tym, jak możemy przyczynić się do ochrony naszego środowiska. Harmonogram trasy obejmuje m.in. parkingi przy urzędach, szkołach oraz innych punktach strategicznych w gminie, od 18 listopada do 9 grudnia.

Oprócz tego, warto wziąć udział w towarzyszącej akcji wymiany elektroodpadów na choinki – szczegóły tej inicjatywy zostaną ogłoszone wkrótce.


poruszyliśmy także temat zakończonych konkursów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy Wołomin. "Mój Pupil i Ja", konkurs plastyczny, zachęcał do twórczego wyrażania relacji między najmłodszymi właścicielami a ich zwierzętami domowymi.


Równie entuzjastycznie przyjęty został konkurs ogrodniczy "Ogród Przyjazny Klimatowi", który promował ekologiczne podejście do ogrodnictwa i podkreślał znaczenie zieleni w przestrzeni gminy.