Rozmowy o muzyce - Maggie Tunkiewicz-Zakrzewska

Maggie Tunkiewicz-Zakrzewska, pomysłodawczyni Wędrownego Teatru Muzycznego, zaprasza na koncert operetkowy, który odbędzie się 13 października b.r., w Centrum Kultury w Żyrardowie. W rozmowie zdradziła jak będzie wyglądał koncert, kto wystąpi na żyrardowskiej scenie, jak wspomina swoją ostatnią wizytę w naszym mieście oraz dlaczego związała się z muzyką.

Maggie jest śpiewaczką (sopranistką), absolwentką Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Artystka debiutowała w Teatrze Wielkim w Poznaniu śpiewając w operze "Czarodziejski Flet" Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Ma na swoim koncie współpracę z wieloma teatrami w Polsce i na świecie. Jest organizatorką festiwali muzyki o różnorodnej tematyce. Ma także ogromny repertuar śpiewaczy - od arii operetkowych, musicalu, po przeboje muzyki światowej, utwory rozrywkowe, patriotyczne, legionowe oraz sakralne.

Za swoją pracę została odznaczona Medalem Pro Masovia przyznanym przez Marszałka Woj. Mazowieckiego Adama Struzika oraz brązowym i złotym Krzyżem Zasługi przyznanymi przez Zarząd Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w Warszawie.