Zielony Pierścień Warszawy - czy to jest potrzebne i jakie korzyści przynosi?

Zielony Pierścień to inicjatywa mająca na celu ochronę i rozwój zielonych obszarów wokół miasta, w tym lasów, parków, obszarów rekreacyjnych, a także rolniczych terenów otaczających aglomerację.

W skrócie, chodzi o stworzenie zielonej osłony wokół miasta, która w założeniu ma poprawić jakość życia mieszkańców, oraz ochronić przyrodę. Na świecie jest wiele inicjatyw które mają na celu tworzyć takie pierścienie wokół miast. Jednym z nich jest Zielony Pierścień Warszawy.

Przedstawiciele inicjatywy odwiedzili Miasto Kobyłka, i to spotkanie było pretekstem do rozmowy na naszej antenie


Nasze studio odwiedzili przedstawiciele inicjatywy Zielony Pierścień Warszawy oraz urzędu miasta Kobyłka którzy opowiedzieli o tym, jakie wyzwania i problemy wiążą się z jego realizacją, jak wpływa na środowisko naturalne i czy rzeczywiście przynosi korzyści dla mieszkańców miast.

W trakcie rozmowy poruszono wiele ciekawych tematów, między innymi, co kryje się pod pojęciem Zielonego Pierścienia, jakie cele stawia sobie ten projekt oraz jakie elementy infrastruktury są w nim zawarte.


W naszym studiu gościli:

  • Mirosław Kaznowski z inicjatywy Zielony Pierścień Warszawy
  • Małgorzata Chojecka z inicjatywy Zielony Pierścień Warszawy
  • Lech Urbanowski koordynator z Wydziału Ochrony Środowiska urzędu miasta Kobyłka

Jeśli po wysłuchaniu nagrania chcieli byście dowiedzieć się więcej na temat idei Zielonego Pierścienia nasi rozmówcy polecili publikację dr hab. Agaty Cieszewskiej - Green belts Zielone pierścienie wielkich miast.