Radio inaczej

Coraz bliżej finału ŻTC Bike Race. "Pamiętam, jak ranny kolarz niemal uciekł z karetki - tak bardzo chciał dokończyć wyścig"

Przed nami ostatni wyścig kolarski w ramach ŻTC Bike Race. W niedzielę rywalizacja przeniosła się do Warki, teraz czas na wielki finał w Żyrardowie. "To dużo emocji, zarówno dla kibiców jak i startujących" - zaznacza w rozmowie z Radiem FAMA Wojciech Pawelec.

Wiceprezes Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów podkreśla, że cały czas przed oczami ma 80-letniego uczestnika wyścigu, który na trasie się wywrócił, a mimo to – nie poddał się.

Finał zawodów już 3 września podczas imprezy "Żyrardów w Biegu". Między godz. 10:00 a 18:00 Aqua Żyrardów zamieni się w arenę prawdziwych sportowych emocji.

Zanim w trasę wyruszą kolarze, o miejsce na podium powalczą biegacze. Impreza "Żyrardów w biegu" rozpocznie się o godz. 10:00. 10-kilometrowa trasa prowadzi przez Nowe Kozłowice, Feliksów, Henryszew i Międzyborów. Następnie zawodnicy powrócą do Żyrardowa. Każdy zawodnik powinien stawić się na mecie nie później niż w ciągu 100 minut od startu wyścigu.

Później pora na 11. etap tegorocznych cykli Fit Race i Super Prestige. Rywalizacja przebiegać będzie na rundzie o długości 25 kilometrów, jednak najwytrwalsi kolarze będą mogli pokonać dystans nawet 4-krotnie dłuższy. Po raz pierwszy zostaną rozegrane też Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego, którym patronuje Komendant Główny Policji.

Więcej informacji o trasie ŻTC Bike Race oraz relacja z poprzednich etapów na www.ztc.pl

Gość: Wojciech Pawelec, wiceprezes Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów

Prowadzenie: Patryk Świerlikowski

fot.: www.ztc.pl