Pożyczki ratalne - czy warto z nich skorzystać?
Pożyczki ratalne to dobry sposób na problemy z płynnością finansową, które wynikają z niespodziewanych wydatków. Z reguły uzyskanie kredytu jest czasochłonne, a wynik nie zawsze satysfakcjonujący. W takiej sytuacji najlepiej jest skorzystać z pożyczki na raty.
Pożyczka ratalna nie wszystkim kojarzy się pozytywnie. Wiele osób kojarzy ją z czymś nierzetelnym. Jednak większość instytucji, które w swojej ofercie mają pożyczki na raty ma jasne regulaminy, w których wszystko jest dokładnie opisane. Niewątpliwie wzięcie pożyczki ratalnej jest dobrym sposobem na podreperowanie domowego budżetu.
Pożyczka na raty - jak to wygląda?
Pożyczkę ratalną mogą udzielić wszystkie instytucje finansowe, które podlegają regulacjom kodeksu cywilnego lub ustawy o kredycie konsumenckim. Warto o tym wiedzieć, by zweryfikować pozabankowe pożyczki ratalne. Udzielenie pożyczki jest właściwie dla każdego. Pożyczka ratalna to taka, która daje możliwość rozłożenia na równe raty oraz przekracza 60 dni. Jeśli całkowity koszt pożyczki jest niewielki, możliwe jest rozłożenie na raty tygodniowe. Pożyczki online na raty na konto bankowe mogą być udzielone osobom zadłużonym, które mają słabą historię w BIK oraz osobom o niskich zarobkach. Należy wziąć pod uwagę, że niewielkie wymagania przy zaciągnięciu pożyczki mają o wiele wyższe wymagania odnośnie spłaty pożyczki. Nie spłacanie na czas miesięcznych rat kwoty pożyczki ma wpływ na oprocentowanie pożyczki. Może ono być nawet kilkukrotnie wyższe od kredytów bankowych. W przypadku pożyczek ratalnych istnieje rozróżnienie na chwilówki, które są udzielane na krótszy termin oraz mniejszą kwotę, a pożyczką na raty, która może być na wyższą kwotę oraz na dłuższy okres czasu.
Dla kogo pożyczka ratalna?
W przypadku takich pożyczek nie potrzeba oceny zdolności kredytowej. Całkowita kwota pożyczki oraz raty są uzależnione od konkretnych potrzeb indywidualnej osoby. Wiele osób decyduje się na pożyczki pozabankowe w momencie utraty płynności finansowej. Czasem te pieniądze potrzebne są na spłatę innej pożyczki. Należy jednak pamiętać o ważnej sprawie. W momencie wzięcia zobowiązania musimy mieć pewność, że nie przekroczymy terminu spłaty pożyczki. Warunkiem udzielenia pożyczki jest ukończenie dwudziestego pierwszego roku życia. W przyznaniu zapożyczenia niezbędne jest również polskie obywatelstwo. Instytucje pozabankowe mają wgląd do historii pożyczkowej, jednak nie musi mieć to wpływ na odrzucenie wniosku. Roczna stopa oprocentowania też nie jest z tym związana. Jednak zawsze warto mieć pozytywną historię kredytową. Na supergrosz.pl można dowiedzieć się wszystkich potrzebnych informacji.