Przejażdżka skuterem śnieżnym w Zakopanem - ile to kosztuje?

Zimowe atrakcje turystyczne w Zakopanem

Z roku na rok góry a w szczególności Zakopane odwiedza coraz więcej turystów. Jako że wycieczki w Tatry zimą mogą być niebezpieczne ze względu na zagrożenie lawinowe, to zwiększoną popularnością cieszą się inne atrakcje turystyczne takie jak tradycyjne góralskie kuligi, psie zaprzęgi czy wycieczki na skuterach śnieżnych. To właśnie przejazdy skuterami śnieżnymi są tym co dostarcza najwięcej emocji, ale także pozwala odwiedzić miejsca zazwyczaj zimą niedostępne dla większości turystów.

Wypożyczalnie skuterów śnieżnych w Zakopanem

W Zakopanem istnieje kilka wypożyczalni skuterów śnieżnych, które organizują wyprawy z przewodnikiem. Miejscem z którego startują wycieczki jest Gubałówka, gdyż to tam są najlepsze warunki śniegowe do jazdy na skuterach. Zazwyczaj wypożyczając skuter śnieżny nie musisz posiadać żadnego doświadczenia, chociaż niektóre wypożyczalnie wymagają prawa jazdy. Przed startem wycieczki przewodnik robi instruktaż z obsługi skutera oraz zasad bezpieczeństwa. Prawie każda wypożyczalnia oferuje w cenie kask oraz gogle. Trasa przejazdu prowadzi z Gubałówki w kierunku Witowa, a podczas przejazdu cały czas towarzyszą podróżnikom piękne widoki na Tatry z ośnieżonymi szczytami. Pokonywanie górskich polan i przedzieranie się przez śnieżne zaspy daje niesamowitą frajdę każdemu.

Ile kosztuje wycieczka na skuterach śnieżnych?

Atrakcja jaką jest przejażdżka na skuterach śnieżnych na pewno nie należy do najtańszych, ale zdecydowanie jest warta swojej ceny. Wypożyczalnia skuterów śnieżnych RIDE SIDE oferuje przejazdy 50 min, 1,5 godz. oraz 2,5 godz. Ceny różnią się w zależności od tego czy wybierzemy jazdę w pojedynkę na skuterze jednoosobowym czy z pasażerem na skuterze dwuosobowym. 50 min jazdy skuterem śnieżnym w pojedynkę kosztuje 250 zł, a z pasażerem 350 zł. Przy 1,5 godzinnej wycieczce jest to 400 za jazdę w pojedynkę i 550 za jazdę z towarzyszem. Ride Side organizuje także wyprawy połączone z ogniskiem w terenie i pieczeniem kiełbasek trwające 2,5 godziny, gdzie za skuter jednoosobowy zapłacimy 600 zł a za dwuosobowy 750 zł. Pełną ofertę wypraw na skuterach śnieżnych można znaleźć na stronie https://rideside.pl

Jeśli jesteś w Zakopanem i szukasz nietypowej atrakcji, która dostarczy Ci wielu wrażeń to z pewnością powinieneś wybrać przejażdżkę na skuterze śnieżnym. Przed wyborem wypożyczalni warto przeczytać opinie na jej temat, które z łatwością znajdzie w Gogle Maps. Unikaj wypożyczalni, które oferują wyeksploatowany sprzęt oraz stosują nieuczciwe praktyki biznesowe.

__________________

Artykuł sponsorowany