Radio inaczej

Wołomin: Budyń Juliana Tuwima z rock'n'rollową energią! Spędź Dzień Dziecka i Dzień Mamy w Miejskim Domu Kultury

Jak połączyć Budyń Juliana Tuwima z rock'n'rollową energią na jednej scenie? Wiedzą to twórcy niecodziennego wydarzenia, które już w najbliższy poniedziałek (3 czerwca) o godz. 19:00 w MDK Wołomin. Będzie to koncert pt. " Budyń Julka Tuwima", na którego repertuar składają się inteligentne i żywiołowe utwory, w których współczesne parafrazy wierszy Juliana Tuwima łączą się z rock’n’rollową energią. Koncert jest doskonałą zabawą dla całej rodziny oraz atrakcyjnym spotkaniem z lekturą szkolną.

Julian Tuwim jak nikt rozumiał zachowania dzieci, ich ruchliwą naturę i optymizm. Piosenki skomponowane przez Jacka "Budynia" Szymkiewicza to energiczna muzyka idealna do zabawy pośród różnorodności barw i pogodnych nastrojów poezji, która uczy zrozumienia, szacunku i sympatii do innych.

Tytułowy Budyń to nie tylko pseudonim kompozytora piosenek, ale również kwintesencja brzmienia, uformowanego z różnorodnych muzycznych przyjaźni, które tworzą: BUDYŃ SupersamJacek Szymkiewicz, Czesław Mozil, Joanna Ewa Zawłocka, Aleksander Orłowski, Julia Kępisty, Maria Kępisty, Piotr "Bajzel" Piasecki, Wojtek Sobura."

Koncertowi towarzyszą malowane światłem projekcje multimedialne wykonywane na żywo przez Kolor Kolektyw.

Goście: Iza Wolska-Rzewuska i Arek Łukasiak z Miejskiego Domu Kultury w Wołominie