Zbliża się Dzień Matki i Dzień Ojca - sprawdź nasz wyjątkowy pomysł na prezent

Dzień Mamy i Dzień Taty to ważne święta w życiu każdego dziecka i każdego rodzica. Przede wszystkim to okazja do spędzenia wspólnego czasu, ale i do powrotu do wspomnień. Ułatwić go może odpowiedni prezent. Co wyjątkowego podarować na Dzień Matki i Dzień Ojca? Podpowiadamy!

Kiedy wypada Dzień Mamy i Dzień Taty?

Choć większość z nas na pewno dobrze pamięta daty Dnia Mamy i Dnia Taty, warto je przypomnieć, by nie umknęły one naszej uwadze. Nie ma nic gorszego, niż zapomnieć o rodzicach w dniu ich świąt. I tak, Dzień Mamy to w naszym kraju zawsze 26 maja, a Dzień Taty to 23 czerwca. W 2023 roku Dzień Mamy, podobnie jak Dzień Taty, wypada w piątek. Skoro to początek weekendu, tym bardziej warto zaplanować wizytę u rodziców, jeśli już z nimi nie mieszkamy. No dobrze, ale co podarować rodzicom w takim dniu?

Co kupić na Dzień Mamy?

Z mamą, jak to z kobietą, w przypadku prezentów bywa stosunkowo łatwo. Na Dzień Mamy sprawdzają się różne praktyczne podarunki. Zawsze przyda się coś nowego do kuchni czy ogólnie do domu. Oprócz tego kobiety stosują zwykle sporo różnych kosmetyków, więc można pomyśleć o jakichś nowych perfumach czy dobrym kremie do twarzy. Niemniej jednak kobiety są też często sentymentalnymi romantyczkami i zamiast tłuczka do mięsa wolą coś, co jest tylko dla nich i co przywołuje określone wspomnienia. Szczególnie jeśli są to wspomnienia z rodziną, a w szczególności z dziećmi. Dlatego z pomocą przychodzi inny prezent - fotoksiążka dla mamy. To wyjątkowy prezent, który z pewnością zaskoczy i pozwoli zatrzymać wiele wspomnień na długo, a część z nich "odkopać" i przywołać na nowo. W takiej fotoksiążce mogą się znaleźć zdjęcia np. z minionego roku, o ile jest ich tyle, by zaprojektować książkę, lub np. zdjęcia z dzieciństwa. Wówczas będzie to przyjemny powrót do przeszłości, a przy okazji szansa na poznanie nieznanych dotąd anegdot.

Sama fotoksiążka to rozwiązanie trwalsze niż zwykły album na zdjęcia, bo dzięki nadrukowaniu zdjęć, a nie ich wklejaniu, jest mniej podatna na zniszczenia. Sama książka może mieć różne formaty i wielkości oraz różne rodzaje papieru wewnątrz książki i różne okładki. Tak naprawdę produkt ten można w całości spersonalizować.

Pomysły na prezent na Dzień Taty?

Ojcowie często nie są już tak sentymentalni jak kobiety. W związku z tym być może warto podarować im coś praktycznego, co przyda im się w codziennej działalności. Być może dobrym pomysłem będą jakieś narzędzia do majsterkowania. Śrubokrętów czy wierteł podobno nigdy za wiele, więc czasem warto pójść tym tropem i podejść do tematu prezentu na Dzień Taty pragmatycznie. Sprawdzą się też kosmetyki, chociaż z tym trzeba uważać, bo nie każdy "samiec alfa" używa kosmetyków lub przyznaje się do tego.

W takim wypadku pozostają prezenty spersonalizowane, np. fotoksiążka. To idealny pretekst do wspomnień z lat dziecięcych. Fotoksiążka dla taty to prezent, który potrafi nie tylko wywołać uśmiech na twarzy, ale często także wzruszyć. W tym wypadku również mamy różne formaty i grubości stron do wyboru. Mamy również możliwość samodzielnego projektowania książki i jej dowolnego personalizowania.

Planując prezent dla mamy czy taty w formie właśnie fotoksiążki, warto sprawdzić czas jej realizacji i nie zostawiać zamówienia na ostatnią chwilę. Może się bowiem okazać, że fotoksiążka dotrze do nas po wybranym terminie. Im szybciej pomyślisz o prezencie i go zamówisz, tym większa pewność, że otrzymasz go na czas.


Artykuł sponsorowany.