Zrealizuj marzenia o własnym domku letniskowym

– gotowe projekty czekają!

Własny domek letniskowy to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy pragną spędzać urlopy, długie weekendy czy wakacje w otoczeniu przyrody, z dala od miejskiego zgiełku, gdzie każda pora roku odsłania nowe uroki malowniczej okolicy. Posiadanie własnego domku letniskowego to nie tylko sposób na relaks i odpoczynek, to także inwestycja, która w perspektywie może przynieść wymierne korzyści finansowe. Domek położony w malowniczej okolicy może zyskać na wartości w miarę upływu czasu.

Kluczowym elementem w realizacji marzeń o własnym domku letniskowym jest odpowiedni projekt, który spełni wszystkie oczekiwania właścicieli. Dobrze zaplanowany domek rekreacyjny pozwoli na optymalne zagospodarowanie przestrzeni, zapewniając użytkownikom komfort i funkcjonalność. Poznaj inspirujące projekty domów rekreacyjnych z kolekcji ARCHON+, które prezentujemy w dalszej części artykułu, odkryj ich atuty oraz możliwości aranżacyjne i zrealizuj marzenia o idealnym miejscu na rodzinne wakacje, weekendowy wyjazd czy dłuższy urlop.

Co warto wiedzieć, planując budowę domku letniskowego?

Planując budowę domku letniskowego, w pierwszej kolejności należy zapoznać się z ustaleniami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, a także przepisami ustawy Prawo budowlane i rozporządzeniami wykonawczymi. Jeżeli działka nie jest objęta MPZP, wówczas Inwestor powinien uzyskać decyzję o Warunkach Zabudowy. Weryfikacji wymaga szczególnie kwestia przeznaczenia działki oraz określenie trybu uzyskania prawa do rozpoczęcia budowy konkretnego domku - czy inwestycję będzie można realizować na podstawie zgłoszenia budowy, czy też wymagane będzie pozwolenie na budowę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami procedura zgłoszenia dotyczy wolno stojących, parterowych budynków rekreacji indywidualnej, rozumianych jako budynki przeznaczone do okresowego wypoczynku, jeżeli ich powierzchnia zabudowy nie przekracza 35 m2. Na zgłoszenie można także realizować wolno stojące parterowe budynki rekreacji indywidualnej o powierzchni zabudowy powyżej 35 m2, ale nie większej niż 70 m2, z rozpiętością elementów konstrukcyjnych do 6 m i wysięgiem wsporników do 2 m. W obu przypadkach liczba takich obiektów na działce nie może być większa niż jeden na każde 500 m2 powierzchni działki. W sytuacji, gdy budynek rekreacyjny nie spełnia wyżej wymienionych kryteriów, konieczne jest uzyskanie pozwolenia na jego budowę.

Zobacz trzy wyjątkowe gotowe projekty domków letniskowych z oferty ARCHON+

Domek letniskowy w cienistkach 2”

Pierwszą propozycją jest wyjątkowy budynek rekreacyjny, należący do kategorii www.archon.pl/projekty-domkow-letniskowych-do-35m2..., który idealnie wpisuje się w potrzeby osób poszukujących kompaktowych, a zarazem komfortowych rozwiązań. Wyróżnia się smukłą bryłą zaprojektowaną w stylu nowoczesnej stodoły, co nadaje mu nietuzinkowy i przyciągający uwagę wygląd. Efektowne przeszklenia są dominującym elementem elewacji, doskonale doświetlają zarówno strefę parteru, jak i antresolę znajdującą się nad nim, tworząc wrażenie przestronności i bliskości z przyrodą. Przesuwny system otwierania podkreśla płynne połączenie wnętrza domku z osłoniętym pergolą tarasem. Takie rozwiązanie pozwala na zatarcie granicy między strefami, a dodatkowo okładzina drewniana na tarasie dodaje wyjątkowego klimatu, który można wieczorem podkreślić subtelnym oświetleniem zewnętrznych lamp. Wnętrze domku jest jasne i przestronne. Na parterze znajduje się strefa dzienna, która obejmuje salon z aneksem kuchennym. Dodatkowo zaprojektowano łazienkę z prysznicem. Na antresoli, pełniącej funkcję strefy nocnej, przewidziano miejsce na wygodne łóżka dla czterech osób, co pozwala na komfortowy wypoczynek całej rodziny.

Domek letniskowy nad potoczkiem”

Piękno i funkcjonalność — tak można krótko podsumować zalety projektu tego parterowego domku letniskowego o powierzchni użytkowej ok. 38 m2. Budynek wyróżnia się prostą bryłą, która kryje w sobie starannie zaplanowane wnętrze oraz antresolę z przestrzenią do wypoczynku dla czterech osób. Dzięki prostej konstrukcji domek można zrealizować szybko i ekonomicznie, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla wielu Inwestorów. Otwarta strefa parteru składa się z salonu połączonego z aneksem kuchennym oraz miejscem na wygodny stół jadalniany. Dostępny z salonu taras to uroczy azyl, idealny do relaksu na świeżym powietrzu. Taras wyposażony jest w drewnianą pergolę, która tworzy osłonę strefy wypoczynkowej, zapewniając przyjemny półcień. Antresola, pełniąca funkcję strefy nocnej, oferuje miejsce do spania dla czterech osób, co czyni domek idealnym na rodzinne wyjazdy. Program użytkowy dopełnia łazienka, w której można zamontować duży, nowoczesny prysznic. „Domek letniskowy nad potoczkiem” to doskonałe połączenie prostoty i elegancji z praktycznym podejściem do organizacji przestrzeni.

Domek letniskowy nad rzeczką”

To uroczy, nowoczesny parterowy domek letniskowy, zaprojektowany w stylu nowoczesnej stodoły, stanowiący idealną propozycję dla osób podążających za najnowszymi trendami architektonicznymi. Oferuje wiele praktycznych zalet, które czynią go doskonałym wyborem dla Inwestorów poszukujących funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań. Powierzchnia zabudowy tego domku nie przekracza 70 m², co sprawia, że doskonale wpasuje się w niewielką działkę, a prosta konstrukcja pozwoli na sprawną realizację inwestycji. Centralnym punktem domku jest salon z aneksem kuchennym, z dwóch stron przylegają do niego łącznie trzy sypialnie. Duże przeszklenia wspaniale otwierają dom na widok przyrody, wpuszczając do wnętrza mnóstwo naturalnego światła, które tworzy przyjemną atmosferę. Domek posiada szeroki taras, idealny do aranżacji klimatycznej strefy relaksu pod pergolą. To miejsce, gdzie można organizować spotkania z rodziną i przyjaciółmi, czy po prostu odpoczywać, podziwiając piękno otaczającej przyrody. W łazience przewidziano miejsce na nowoczesny prysznic.

Szczegółowe informacje o zaprezentowanych projektach oraz aktualne koszty budowy dostępne są na archon.pl


Artykuł sponsorowany.