5na5 - relacja z 2. kolejki

Walka i emocje, czyli 2. kolejka ligi 5na5 Wyrównane pojedynki do ostatnich minut i rekordowy popis Piotra Rawskiego mogli zobaczyć kibice 24. stycznia podczas 2. kolejki amatorskiej ligi koszykówki 5na5. Bezpośredni pojedynek jednych z głównych faworytów do ostatecznego triumfu nie zawiódł oczekiwań. Mecz pełen walki i presji w obronie rozstrzygnął się podczas ostatnich dwóch minut, gdy przy stanie 46:46 zawiodła skuteczność Stuffu Skokowego, a członkowie zespołu Spiesz Się Powoli wykazali się zimną krwią i dobrą egzekucją rzutów osobistych. Zaangażowanie zawodników docenili kibice, entuzjastycznie reagując na boiskowe wydarzenia. Podobny przebieg miało starcie GoodFellas z debiutującym w lidze zespołem Łenzdej. Wyrównana walka przez 38 minut i ponowny popis koncentracji i konsekwencji wołomińskich „Kumpli” w decydujących momentach, co pozwoliło im zatriumfować. Swojej szansy nie wykorzystali zawodnicy z Zielonkhy, gdy po udanym początku 4. kwarty zbliżyli się na 2 punkty do Szklarwy. Duża w tym zasługa Łukasza Pawlikowskiego, który znakomicie kontrolował grę i punktował dla Szklarwy w kluczowej odsłonie meczu. Jedyne jednostronne spotkanie miało inną atrakcję - „one man show” w wykonaniu Piotra Rawskiego. Dziewięć celnych „trójek” i w sumie 41 punktów to nowe, wyśrubowane rekordy pod względem występów indywidualnych. - Jestem bardzo zadowolony, że po pierwszej porażce naszej drużyny udało nam się podnieść i zwyciężyć w dzisiejszym spotkaniu. Cały zespół rozegrał bardzo dobry mecz. Mam nadzieje, że po kolejnym również będziemy cieszyć się ze zwycięstwa – podsumował skromnie bohater 2. kolejki. Trzecia kolejka ligi 5na5 odbędzie się w niedzielę 31 stycznia na hali OSiR-u Huragan Wołomin. Pierwszy mecz o 17.00. Wyniki i zdobywcy punktów: Łenzdej – GoodFellas 36:41 (12:11, 7:8, 8:10, 9:12) M. Cudny 13, Ł. Dąbrowski 8, A. Mossakowski 7, R. Duda 6, C. Wojtkowski 2 – K. Zielecki 13, R. Błoński 8, P. Żółtowski 7, P. Rozbicki 6, K. Bereda 5, M. Janiak 2 Splash Brothers – Marecki Basket 77:40 (24:6, 16:14, 25:11, 12:9) P. Rawski 41, P. Welhan 11, M. Polowczyk 9, B. Syrówka 5, S. Łukanowski 3, M. Milewski 3, M. Żochowski 3, F. Łaskowski 2 – J. Kurlanda 20, K. Wierzbowski 10, J. Szpadzik 4, M. Jakubowiak 2, K. Mojski 2, P. Wyszomierski 2 Spiesz Się Powoli – Stuff Skokowy 52:46 (12:5, 8:7, 9:20, 23:14) D. Hentosz 13, K. Hentosz 13, M. Matusik 11, M. Zbyszyński 6, M. Kadroński 4, Ł. Olszewski 3, P. Skołożyński 2 – B. Orzechowski 14, K. Piasecki 10, T. Sobiech 10, M. Nowak 5, P. Durka 3, P. Więch 2, T. Wojdyna 2 Szklarwa – Zielonkha 52:43 (11:6, 11:11, 15:12, 15:14) Ł. Sulejewski 19, Ł. Pawlikowski 13, R. Kurek 10, M. Kosakowski 7, R. Kurowicki 3 – J. Sobiech 13, T. Zmitrewicz 7, A. Franko 5, A. Jankowski 5, R. Mróz 5, Ł. Flaga 4, P. Wójcik 4