5na5 - relacja z 5. kolejki

Pierwsza porażka Goodfellas, pierwsze zwycięstwo My i Oni oraz nieoczekiwane rozstrzygnięcie wielkiego pojedynku strzeleckiego, tak w skrócie wyglądała 5. kolejka amatorskiej ligi koszykówki 5na5. Starcie na szczycie tabeli pomiędzy Stuffem Skokowym i Goodfellas było ciekawym, zaciętym i wyrównanym meczem. Do połowy. Później Stuff zaprezentował to, co było wyróżnikiem „Kumpli” w 3. i 4. kwartach - zdecydowaną obronę i konsekwencję w ataku, opartą o grę zespołową, a nie indywidualne popisy. Mecz Splash Brothers ze Szklarwą miał być wielkim pojedynkiem liderów wśród ligowych strzelców – Piotra Rawskiego i Łukasza Sulejewskiego. Częściowo był i zakończył się wynikiem 15 do 23 punktów, ale ich występ przyćmił Łukasz Pawlikowski ze Szklarwy. Zanotował najwyższy indywidualny występ - 24 punkty i przede wszystkim był liderem zespołu po obu stronach parkietu. Także 24 punkty to dorobek Jarosława Kurlandy z Mareckiego Basketu, który nie pozwolił jednak pokonać drużyny My i Oni. To pierwsze zwycięstwo warszawskiego zespołu, który dotychczas prezentował się dobrze, ale przegrywał swoje mecze w końcówkach, w tym po dogrywce. Status jedynej, niepokonanej drużyny zachowali Spiesz Się Powoli, chociaż nie przyszło im to tak łatwo, jak sugeruje ostateczny wynik. Przez 20 minut pachniało sensacją, gdy zawodnicy i zawodniczki z Łenzdej stawiali opór faworyzowanym rywalom, tocząc walkę punkt za punkt. Dopiero druga połowa przyniosła poprawę skuteczności nowych liderów wraz z kolejnymi udanymi występami indywidualnymi Damiana i Kamila Hentosz. Następna kolejka zostanie rozegrana 6 marca na hali OSiR-u Huragan Wołomin. Pierwszy mecz o 16.00. Wyniki i zdobywcy punktów: Stuff Skokowy – Goodfellas 52:37 (8:9, 14:12, 13:7, 17:9) B. Orzechowski 13, K. Piasecki 12, P. Jaworski 10, D. Parys 7, P. Durka 6, P. Więch 4 – M. Szachno 10, K. Bereda 8, M. Mąkowski 8, M. Błoński 5, K. Walaszczyk 3, K. Zielecki 3 My i Oni – Marecki Basket 68:40 (18:7, 8:9, 15:8, 27:16) P. Staniszewski 16, D. Janiczek 13, K. Nowogródzki 10, D. Kowalski 9, K. Wonaszek 9, D. Dobrzyński 6, J. Daniewski 5 – J. Kurlanda 24, J. Szpadzik 8, M. Jakubowiak 6, O. Zawadzki 2 Łenzdej – Spiesz Się Powoli 32:55 (6:5, 10:11, 8:21, 8:18) Ł. Dąbrowski 12, A. Rostkowski 6, J. Kaska 4, A. Mossakowski 4, J. Krogul 2, P. Krogul 2, B. Okaczuk 2 – D. Hentosz 19, K. Hentosz 16, M. Matusik 10, L. Prokopczuk 4, M. Kadroński 3, M. Zbyszyński 2, Ł. Olszewski 1 Splash Brothers – Szklarwa 31:69 (8:13, 11:12, 7:25, 5:19) P. Rawski 15, F. Łaskowski 8, A. Kamiński 6, S. Łukanowski 2 – Ł. Pawlikowski 24, Ł. Sulejewski 23, M. Cierlica 8, R. Kurek 4, M. Misiukiewicz 4, B. Konwicki 3, M. Kosakowski 3 Więcej informacji i zdjęć pod adresem: facebook.com/liga5na5