5na5 - relacja z 8. kolejki

Kolejka pod znakiem zaskakujących końcówek spotkań - tak w skrócie wyglądała 8. kolejka amatorskiej ligi koszykówki pod honorowym patronatem Burmistrza Wołomina.

Obiecujący początek meczu wskazywał na łatwą przeprawę dla My i Oni. Nie do końca potwierdził to jednak przebieg pierwszych dwóch kwart. Zielonkha długo próbowała utrzymać dystans, niwelując go do zaledwie kilku punktów, ale wyraźna przewaga rywali w drugiej połowie nie pozostawiła żadnych złudzeń.

Spragniony gry po kolejce przerwy Stuff Skokowy, z Przemysławem Jaworskim (21 pkt.) w składzie, szedł po kolejne zwycięstwo z rzędu. Zacięty mecz rozstrzygnęła dopiero trzecia kwarta, gdzie faworyci odjechali na 20 punktów rywalom. Mimo przegranej Szklarwa dała bardzo dobre zawody, wygrywając ostatnią kwartę stosunkiem 27:13.

Faworyzowani zawodnicy Spiesz Się Powoli nie tak spodziewali się przeprawy z outsiderem ligi.  Marecki Basket po obiecującym występie w poprzedniej kolejce znów pokazał się z dobrej strony. Wyrównana pierwsza kwarta zakończona wynikiem 17:15 zapowiadała nam dużo emocji aż do końca meczu. Tak właśnie się stało i na kilka minut przed końcowym gwizdkiem wynik oscylował w okolicach remisu. Dopiero ostatnia, piorunująca minuta meczu w wykonaniu Kamila Hentosza przeważyła szalę na korzyść liderów rozgrywek.

Wieńczące kolejkę spotkanie można określić mianem – przewrotne. Mimo niskiego wyniku, utrzymywała się lekka przewaga Łensdej, drużyny lepiej operującej piłką i skuteczniej wykończającej swoje akcje. Scenariusz zmienił się jednak diametralnie w ostatniej kwarcie. Sebastian Gąsiorowski to niewątpliwe bohater tego fragmentu spotkania, wygranego przez Splash Brothers 13:2. Mimo przestrzelonych rzutów osobistych, dwiema celnymi trójkami zapewnił zwycięstwo istotne dla końcowego rozstawienia w tabeli.

Więcej informacji i zdjęć: facebook.com/liga5na5