Bezcenne zwycięstwo Korony dało utrzymanie w ekstraklasie!

W ostatniej, 34. kolejce, PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Lechem Poznań 2:1 i zapewniła sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Koroniarze od samego początku spotkania ruszyli do ataku. W 2. minucie Pieczek przedarł się przez obrońców Lecha i podał do Trejo. 26-latek oddał strzał przy słupku, lecz na posterunku znajdował się Mrozek, który złapał piłkę. Po kwadransie gry z dystansu przymierzył Remacle, ale ponownie górą był golkiper Kolejorza.

Żółto-Czerwoni w dalszym ciągu napierali szukając swoich szans pod bramką przeciwnika i byli zdecydowani lepszą drużyną w 1 połowie meczu ale w doliczonym czasie to Lech objął prowadzenie. Poznaniacy wyszli z kontrą. Ishak wpadł w pole karne Złocisto-Krwistych, przerzucił piłkę na lewą nogę i płaskim strzałem pokonał Dziekońskiego. Po zmianie stron Koroniarze od razu ruszyli do odrobienia straty. W 56. minucie Dalmau przedarł się w pole karne i wyłożył przed bramkę, gdzie był Shikavka, który doprowadził do wyrównania. W 65. minucie Zator wyrzucił piłkę z autu. Uderzył Kwiecień, lecz został zablokowany, piłka trafiła pod nogi Shikavki, który płaskim strzałem pokonał bramkarza gospodarzy i Koroniarze wyszli na upragnione prowadzenie! Kolejne minuty to dużo nerwowości w obu zespołach, lecz stworzone sytuacje nie przyniosły już żadnych bramek. Do końcowego gwizdka rezultat nie uległ już zmianie a Korona Kielce zostaje w PKO BP Ekstraklasie.