Sport

DSF Kickboxing Challenge #7

Największa federacja kickboxingu w Polsce, już 23 kwietnia na warszawskim Bemowie, zorganizuje galę DSF Kickboxing Challenge #7: "Bitwa Polsko-Litewska"! Galę otworzy pojedynek w kategorii do 60 kg, w którym zmierzą się Patryk Kuryłek z klubu Wicher Kobyłka, kontra Marcin Nasiadko z klubu X Fight. Starcie odbędzie się na zasadach formuły K-1 Rules.

- Mój przeciwnik jest bardzo dobrze ułożony technicznie, jest to utytułowany zawodnik, dobrze boksuje, był uczestnikiem Mistrzostw Świata Seniorów. Walka z nim będzie sporym wyzwaniem. - komplementował swojego rywala Patryk Kuryłek.

Kuryłek aktualnie trenuje i sparuje ze swoimi kolegami, zawodnikami klubu MKS Wicher Kobyłka, a wszystko to odbywa się pod okiem trenera Grzegorza Engela. Za trzy tygodnie kickboxer wystąpi na Mistrzostwach Polski Low-Kick Seniorów, dlatego też jego treningi są intensywne i zróżnicowane.

- Myślę, że walka na takiej prestiżowej gali jak DSF Kickboxing Challenge będzie dla mnie wielkim wydarzeniem i dużym kroki w mojej karierze. Na pewno zawodnicy DSF Kickboxing Challenge dostarcza wiele emocji w tym meczu, którego wynik obstawiam na 3:0 dla Polski. - dodaje na koniec Kuryłek.

- Z Patrykiem miałem okazję sparować, jak i walczyć na zawodach amatorskich. - mówi z kolei Marcin Nasiadko. - Mogę o nim powiedzieć, że jest szybkim, młodym, ale jednocześnie doświadczonym zawodnikiem. - odwdzięcza się komplementem.

- Ja przygotowuję się cały czas w klubie X-Fight Piaseczno, pod okiem mojego trenera Piotra Siegoczyńskiego. Wszystko przebiega zgodnie z planem, dwa dni temu wróciliśmy z obozu w Holandii, gdzie miałem przyjemność trenować w legendarnym Mikes' Gym. Obóz miał za zadanie wprowadzić mnie na wysokie obroty, mam zamiar to teraz podtrzymać, a za dwa tygodnie ruszamy do Spały, gdzie rozpoczniemy pierwsze sesje sparingowe. - zdradza swoje plany Nasiadko.

- Półtora roku temu miałem okazję walczyć na pierwszej edycji gal z cyklu DSF Kickboxing Challenge. Wtedy walczyłem w formule Full-Contact, a teraz będę walczył w bardziej prostiożowej K-1 Rules. Od tego czasu organizacja zrobiła ogromny krok w przód. Występ na tej gali, to dla mnie trochę taki mały powrót do przeszłości. Nie mogę się już doczekać dnia 23 kwietnia, kiedy wejdę znów do ringu. Zamierzam dać z siebie wszystko. - zapewnia podopieczny Piotra Siegoczyńskiego.

W kickboxerskiej formule K-1 Rules dozwolone są wszystkie techniki bokserskie wraz z obrotowymi uderzeniami pięścią, kopnięcia w nogi, tułów i głowę oraz ciosy zadawane kolanami. Czas walki to trzy rundy po trzy minuty, lub pięć rund po trzy minuty.

Wszystkich kibiców, którzy chcą zobaczyć zmagania kickboxerów na żywo, zapraszamy na Halę Sportową przy ul. Obrońców Tobruku 40, w Warszawie. Bilety są do nabycia w trzech grupach cenowych: trybuny, płyta oraz w pobliżu ringu. Zachęcamy do zakupu biletów na galę DSF Kickboxing Challenge 7 za pośrednictwem platformy ebilet.pl.