FUTBOLIGA - relacja z 21. kolejki

Zielonkowska Futboliga nie spuszcza nogi z gazu! Kolejna niedziela, a więc i kolejne mecze przeszły do historii. Wiele z nich było jednostronnych, ale to co najważniejsze wydarzyło się pod sam koniec dnia, gdy liderująca Andromeda przegrała z 1:3 z FC Hash. Zanim jednak doszło do tej sensacji, odbyło się pięć innych meczów. W pierwszym Al-Mar Wołomin pokonał 6:1 Drink Team, chociaż do przerwy był remis 1:1. W drugim spotkaniu El-Tech uporał się z Tigerem, a i w tym przypadku po pierwszej połowie niewiele wskazywało na taki scenariusz, bo drużyna z Wołomina wygrywała 1:0. Brak sił i zmian spowodował jednak, że w drugiej odsłonie na boisku rządził już tylko El-Tech. Następne dwa spotkania zakończyły się natomiast wynikiem 6:0. W takim stosunku In-Plus ograł Greentown a FC United Sokoły. Do skutku nie doszedł zaś pojedynek Dar-Maru ze Spartą. Wszystko to wynagrodził jednak ostatni mecz, w którym Andromeda podejmowała FC Hasz. Ci pierwsi byli murowanymi faworytami do zwycięstwa, tym bardziej, że od 10 minuty grali z przewagą jednego zawodnika. Być może te okoliczności spowodowały, że zespół w błękitnych koszulkach pomyślał, że spotkanie samo się wygra. Rywal nie zamierzał jednak odpuszczać i ostatecznie po fantastycznej walce zapisał mecz na swoje konto w stosunku 3:1. Jak to jest wygrać z liderem? I czy to spotkanie będzie początkiem nowej ery w wykonaniu FC Hash? Zapytaliśmy o to bramkarza triumfatorów, Michała Kaźmierskiego. A następne mecze Futboligi już od dziś aż do czwartku. Stadion Miejski w Zielonce będzie więc tętnił życiem w prawie każdy wieczór nowo-otwartego tygodnia.