Sport

Futboliga - relacja z 8. kolejki

Już tylko jedna kolejka została do rozegrania w lidze zielonkowskich ósemek. Po ostatniej serii gier na czele tabeli nie zaszły żadne zmiany i wciąż najbliżej miana „rycerzy jesieni” są takie ekipy jak Pub Offside i Andromeda. Obie wygrały swoje niedzielne spotkania, chociaż obie przez pewien czas przeżywały trudne chwile, ale liczy się przecież efekt końcowy.

Tuż za liderującym tandemem są kolejne trzy zespoły z bardzo małą stratą. Wśród nich jest FC United, które w 8.kolejce rozgromiło 6:0 In-Plus. Bardzo cenne zwycięstwo odniosły też Kati Kominki. Ekipa z Duczek prowadziła 2:0 z Tigerem, by na 5 minut przed końcem spotkania stracić prowadzenie. Ale ostatnie słowo należało do zespołu Rafała Radomskiego, a gola na wagę trzech punktów zdobył Michał Krajewski. Również Al-Mar miał w miniony weekend trudny orzech do zgryzienia. Wydawało się, że Drink Team nie stawi większego oporu, a tymczasem zwycięstwo faworytów było minimalne, bo w stosunku 2:1. Czy triumfatorzy spodziewali się, że przeciwnik postawi im poprzeczkę tak wysoko? I co zadecydowało o tym, że Al-Mar tak późno przechylił szalę na swoją korzyść? Zapytaliśmy o to bramkarza ekipy Marcina Rychty, Błażeja Kaima.

I na koniec garść pozostałych wyników 8.kolejki: Dar-Mar – Malina 0:0, FC Hasz – FC Bartycka 1:1, Prestiż – Ursynów 2:0, Incognito – Sparta 3:1. Tak jak wspomnieliśmy na początku, do końca rundy wiosennej już tylko kilka dni, bo ostatnie mecze w pierwszej części sezonu zespoły rozegrają 13 listopada. Co nie oznacza, że będą się nudzić, bo już niedługo rusza Nocna Liga Halowa. Więcej o tej inicjatywie wkrótce.