Sport

Futboliga - relacja z 9. kolejki

Runda jesienna zielonkowskich ósemek zakończona. Niby dwa mecze nie zostały jeszcze rozegrane, lecz nie będą one miały żadnego wpływu na wygląd czołówki. Liderem pozostanie Andromeda, na drugim miejscu będzie Pub Offside, a trzeci stopień podium zarezerwowany będzie dla Al-Maru Wołomin. Wszystkie te zespoły w niedzielę wygrały swoje mecze i raczej nie miały kłopotów z przeciwnikami. Andromeda triumfowała co prawda tylko 1:0 z Ursynowem, lecz jej przewaga nawet przez chwilę nie podlegała dyskusji. Pub Offside wygrał natomiast 4:0 z Incognito a Al-Mar pokonał sąsiada z tabeli FC United w stosunku 3:0.

Bardzo ważną wiktorię odniosły za to Kati-Kominki. Drużyna z Duczek rozgromiła aż 8:0 Drink Team i plasuje się na czwartej lokacie w ligowej hierarchii. Czy ten mecz faktycznie był tak łatwy, jak wskazuje na to wynik? I jak zawodnicy oceniają swój występ na przestrzeni całej rundy jesiennej? Zapytaliśmy o to zawodnika, który był mocnym punktem Kominków w pierwszej części sezonu, czyli Krzyśka Króla. Posłuchajmy!

O górze tabeli już co nieco powiedzieliśmy - a jak wygląda dół? Najniżej są Sokoły, które mają tylko jeden punkt. Ich strata do przedostatniego miejsca to już cztery "oczka" i jeżeli forma na wiosnę nie ulegnie poprawie, to ciężko ją będzie nadrobić. Pozostałe drużyny znajdujące się w strefie spadkowej będą z kolei mocno rywalizowały od marca, by nie spaść do drugiej ligi. Oby więc druga część sezonu była przynajmniej tak samo emocjonująca jak pierwsza.

A fanów piłki nożnej pod dachem zachęcamy do wzięcia udziału w corocznym turnieju organizowanym przez Nocną Ligę Halową. Do Zielonki jak zwykle zjadą zespoły z całej Polski, więc warto się tym przedsięwzięciem zainteresować. Szczegóły na www.nocnaligahalowa.pl