Sport

Gala Modern Gladiators Jiu-Jitsu odbyła się w Tomaszowie

Za nami pierwsza gala "Modern Gladiators Jiu-Jitsu". Impreza odbyła się w minioną sobotę w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie. Dobrze spisali się zawodnicy klubu Academia Gorila Tomaszów Mazowiecki - trzykrotnie zajęli wysokie lokaty.

Podczas eventu mogliśmy zobaczyć dwa turnieje: niebieskich pasów w kategorii 80 kg, brązowych pasów 70 kg oraz superfighty z udziałem czołowych polskich zawodników.
W najważniejszej walce stanęli naprzeciwko siebie Jędrzej Loska i Michał Kaużyński. Wyrównany i emocjonujący pojedynek zakończyła się remisem, natomiast w turniejach najlepsi okazali się zawodnicy z klubu Urban Jiu Jitsu Białystok. W kategorii niebieskich pasów nie miał sobie równych Rafał Cimoszuk, a kategorię brązowych pasów wygrał Łukasz Truskolawski.

Na uwagę zasługują bardzo dobre występy reprezentantów tomaszowskiego klubu Academia Gorila. Igor Dziubałtowski zajął II miejsce w turnieju 70 kg brązowych pasów, drugi był również Grzegorz Grochulski (turniej 80 kg niebieskich pasów), a Sergiusz Jaśniewski zremisował w superfightcie z Mateuszem Ostrowskim.

Ponadto gratulacje za bardzo dobre walki należą się pozostałej trójce zawodników klubu - Markowi Pawlikowi, Adamowi Kałuży oraz Michałowi Szarudze. Wszyscy dzielnie walczyli w myśl zasady "wygrywaj lub giń".
Warto dodać, że gala została zorganizowana na bardzo wysokim poziomie, na co uwagę zwracali nie tylko przybyli kibice, ale także sami zawodnicy.