Sport

​Gdyby w tym momencie przyjmować zakłady na to, kto wygra zmagania zielonkowskiej Futboligi, chyba nie byłoby odważnego, który postawiłby na inny zespół niż Fil-Pol

Drużyna Wojtka Kuciaka powiększyła swoją przewagę nad drugim w tabeli Dar-Marem i jeśli nie zdobędzie złotego medalu, to pretensje będzie mogła mieć tylko do siebie. Co prawda i wspomniany Dar-Mar i Al-Mar nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa, ale ich problem polega na tym, że nie mogą już liczyć wyłącznie na siebie. Fil-Pol musiałby potknąć się przynajmniej dwa razy, a z jego obecną dyspozycją niewiele na to wskazuje.

Wydarzeniem 14 kolejki były także wielkie derby Zielonki. Jak dotąd wszystkie spotkania między FC United a Hashem wygrywali ci pierwsi,lecz ich dominacja w końcu została przerwana. Podopieczni Maćka Grabowskiego przegrali 1:2 i przynajmniej na kilka najbliższych miesięcy muszą oddać prymat w mieście lokalnemu przeciwnikowi. Z kolei w drugiej lidze porażki doznał lider - WLSP przegrało z Marcovą 1:3, ale i tak pozostaje głównym faworytem do wygrania zaplecza elity.

Szansę na drugie miejsce zredukował z kolei Promil. Tomek Kryszkiewicz i spółka tylko zremisowali z Sokołami i te dwa stracone punkty mogą odbijać im się czkawką. Mimo wszystko tego można się było spodziewać, bo Sokoły to rywal który ma swój styl i gdy jest w jego realizacji konsekwentny, to potrafi się postawić niemal każdemu. Czy podobnie widzi to Chrystian Karczewski? Czy jego zdaniem remis to zasłużony wynik?

Posłuchajmy co na temat niedzielnego spotkania miał do powiedzenia najlepszy napastnik zespołu z Zielonki.

A w niedzielę kolejka numer 15. Pary tej serii można sprawdzić na stronie futboliga.pl gdzie oprócz wyników czy relacji jest też wiele ciekawych artykułów i materiałów video. Serdecznie zachęcamy do jej odwiedzenia!