Sport

Halowy turniej o Puchar Wójta Gminy Rzeczyca

Noworoczny Turniej Piłki Nożnej Halowej dla dzieci, rozegrany został w weekend w hali sportowej w Rzeczycy. O Puchar Wójta Gminy Rzeczyca rywalizowało 10 drużyn, w których zagrali chłopcy z rocznika 2008 i młodsi.

Najpierw rozgrywki odbywały się w dwóch grupach. W grupie A komplet zwycięstw odniósł LKS Mniszków, w grupie B walka o pierwsze miejsce trwała do ostatniej kolejki, Ceramika Opoczno grała ze Skalnikiem Sulejów. Mecz pomiędzy drużynami zakończył się wynikiem bezbramkowym i z pierwszego miejsca do półfinału awansowali młodzi piłkarze z Opoczna.

W meczach półfinałowych górą była Ceramika - 1:0 wygrała z Concordią Piotrków, natomiast Skalnik Sulejów 1:0 pokonał LKS Mniszków. Następnie w zależności od miejsca w grupie, drużyny rywalizowały już o konkretną pozycję w turnieju. O zwycięstwie w meczu finałowym pomiędzy Ceramiką Opoczno, a Skalnikiem Sulejów decydowały rzuty karne. Lepsi okazali się zawodnicy z Opoczna wygrywając 3:1. Trzecie miejsce zajęła Concordia Piotrków Trybunalski.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Oliwier Pyzia (Skalnik Sulejów), najlepszym bramkarzem Maciej Cieślik (Concordia Piotrków Trybunalski), a tytuł króla strzelców przypadł Pawłowi Berusowi (Ceramika Opoczno).

Turniej podsumował wójt gminy Rzeczyca, Marek Kaźmierczyk: