Sport

​Już tylko jedna kolejka dzieli nas od zakończenia zmagań rundy jesiennej Futboligi

I już wiadomo, że liderem po pierwszej części sezonu nie zostanie Al-Mar Wołomin. Obrońcy tytułu zremisowali w niedzielę piąte spotkanie z rzędu i definitywnie stracili szansę na objęcie prowadzenia w rozgrywkach. Muszą się za to pilnować, by nie powiększyła się ich strata do Andromedy, a mecz tych drużyn odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Ważne zwycięstwo w kontekście miejsc 1-3 odniósł za to Tiger. Podopieczni Mariusza Magierka po dramatycznym boju okazali się lepsi od In-Plusu i są na dobrej drodze, by rundę jesienną zakończyć na podium. Odnotujmy także, że w ósmej kolejce pierwszy punkt zdobyła Malina, która zremisowała 3:3 z FC Hash.

A w drugiej lidze bezapelacyjnym liderem jest WLSP. Ekipa z Wołomina we wtorek nie dała szans Bartyckiej i jej niedzielne starcie z Promilem urasta do miana meczu o "pole position" przed rundą wiosenną. A Promil też jest w niezłej formie, bo w weekend pokonał Sokoły i sam fakt, że jesień zakończy przynajmniej na drugiej pozycji, to dla niego duży sukces. Z kolei największą niespodziankę tej serii sprawili zawodnicy Auto-Rak. Popularne "Raczki" po heroicznym boju udowodniły swoją wyższość nad Marcovą. Jak ten mecz wyglądał z perspektywy boiska? I dlaczego ta drużyna tak późno wzięła się za wygrywanie spotkań z ekipami z czołówki?
Posłuchajmy zawodnika Auto-Rak - Krzyśka Gałązki.

A już w niedzielę ostatnia seria tej fazy rozgrywek. Zawodnicy nie mają więc co kalkulować, bo czasu na regenerację będzie bardzo dużo. Liczymy więc na ogromne emocje.