Sport

Nocna Liga Halowa - relacja z 3 kolejki

Nocna Liga Halowa jeszcze przed Świętami rozegrała trzecią i przy okazji ostatnią kolejkę w tym roku kalendarzowym. Zawodnicy nie musieli się oszczędzać, bo czasu do kolejnych spotkań jest sporo, dlatego na parkiecie oglądaliśmy zacięte pojedynki, gdzie o swoje trzeba się było bić do samego końca.

W pierwszej lidze mamy obecnie dwie ekipy z kompletem punktów - to Ostropol i Sami Swoi. Te drużyny wygrały swoje spotkania w trzeciej serii i mają trzy-punktową przewagę nad goniącą je Niespodzianką. Tylko remis stał się z kolei udziałem Pubu Offside. Urzędujący mistrz podzielił się punktami ze Strop-Budem i jest to jego drugie potknięcie w sezonie. Szansa na obronę tytułu znacznie się oddaliła, ale zespół z Wołomina na pewno nie powiedział w tym temacie ostatniego słowa.

W drugiej lidze samodzielnym liderem zostali zawodnicy Bad Boys. "Źli chłopcy" rzutem na taśmę pokonali JSJ Development i są na najlepszej drodze, by drugi raz z rzędu cieszyć się z awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Za plecami lidera plasują się Łabędzie, które zremisowały 3:3 ze Stankanem. Z kolei niespodziewaną porażkę zanotował Al-Mar. Podopieczni Marcina Rychty byli murowanym faworytem starcia z Ormedem, a jednak sensacyjnie polegli 2:3. Mimo to wciąż są w czubie tabeli, aczkolwiek muszą uważać, by ten przegrany mecz był jedynie wypadkiem przy pracy.

I na koniec jeszcze słowo o trzeciej lidze. Tutaj równych nie mają sobie jak dotąd trzy drużyny - Adrenalina, Piorun i Malina. Wygląda na to, że to właśnie one między sobą rozdysponują podium i kolory medali na uroczystym zakończeniu. Po niemrawym początku rozgrywek przebudził się natomiast MK-BUD. Drużyna Kacpra Kraszewskiego odniosła premierowe zwycięstwo w sezonie, pokonując aż 5:0 Bartycką. Czy wynik oddawał to, co działo się na parkiecie? I czy jest to początek lepszej serii w wykonaniu zawodników tej ekipy? Porozmawialiśmy o tym z Piotrkiem Zielińskim, czołowym napastnikiem zespołu MK-BUD.

A tak jak wspominaliśmy na wstępie - obecnie Nocna Liga odpoczywa. Czwarta kolejka odbędzie się dopiero 10 stycznia. Ale to nie znaczy, że na stronie zmagań nic się nie dzieje. Wywiady, opisy, magazyny - to wszystko można znaleźć na www.nocnaligahalowa.pl. Serdecznie zapraszamy!