Po pierwszej połowie meczu Dar-Mar kontra Na Fantazji, wydawało się że Futboliga może mieć od tej kolejki nowego lidera.

Ci pierwsi przegrywali bowiem 0:1 i ich gra wyglądała średnio. W drugiej odsłonie faworyci podkręcili jednak tempo i ostatecznie wygrali aż 6:1 i tym samym po raz kolejny w czubie najwyższej klasy rozgrywkowej w Zielonce nie zaszły żadne zmiany. Ciekawiej było na dole tabeli, gdzie sukces Hashu nad Spartą pozwolił drużynie Piotrka Dudzińskiego odsunąć się od strefy spadkowej. Coraz gorzej wygląda za to sytuacja FC United,
które przegrało aż 0:6 z Kati-Kominkami i w tym momencie jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do spadku.

W drugiej lidze bezapelacyjnym liderem pozostaje WLSP, natomiast drugą lokatę wciąż okupuje Bartycka, która w arcyważnym dla siebie spotkaniu wygrała z Marcovą. Trzeci jest Promil, czwarte Incognito, a czołówkę stara się gonić Retro Squad. Tym razem zespół z Radzymina uporał się z Ursynowem a wynik po raz kolejny odwrócił w drugiej połowie.
Czy to przypadek, że ta drużyna ma zawsze lepsze drugie 25 minut niż pierwsze? Czy wynika to z taktyki, a może to czysty przypadek? A czy ten zespół stać, by włączyć się jeszcze do walki np o 3 miejsce? Posłuchajmy co miał do powiedzenia kapitan Retro.

A w niedzielę zostanie rozegrana 13 kolejka. Będzie ona ostatnią w tym miesiącu, bo ze względu na początek "długiego weekendu", Futboliga wróci do gry dopiero 6 maja.