Sport

Podsumowanie piłkarskiego weekendu

Po dwóch porażkach z rzędu z rywalami walczącymi o utrzymanie, piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki odnieśli efektowne zwycięstwo przed własną publicznością. Zielono-czerwoni w spotkaniu 28. kolejki rozgromili Huragana Wołomin 4:1. Tomaszowianie od samego początku ułożyli spotkanie pod swoje własne dyktando i zasłużenie sięgnęli po trzy punkty. Gole dla Lechii zdobyli Marcin Mirecki, Paweł Magdoń, Wiktor Żytek i Jakub Rozwandowicz

Za to punktów nie zdobyła druga ekipa Lechii. Podopieczni trenera Wiesława Żmudy przegrali na obiekcie ulicy Nowowiejskiej 0:2 z Astorią Szczerców. O ostatecznym rezultacie zadecydowała druga część spotkania, w której grając w osłabieniu tomaszowianie stracili dwa gole.

Kolejny krok w kierunku okręgówki zrobili w weekend piłkarze Kawalerii Tomaszów grający w A klasie. 5:0 pokonali Luciążankę Przygłów. Dwie bramki zdobył Lewandowski, po jednej Gonciarz, Wojewódzki i Bogusz. Warto dodać, że LKS Radzice który jeszcze niedawno miał na koncie tyle samo punktów co wojskowi, przegrał z LKS Czarnocin 0:1. Tomaszowianie tym samym mają 3 punkty więcej i rozegrali również jedno spotkanie mniej.

Mecz trzecioligowców Lechii skomentował trener Bogdan Jóźwiak: