Sport

relacja z 15 kolejki Futboligi

Zielonkowskie ósemki z tygodnia na tydzień mają coraz mniej niewiadomych.
Ale nie może być inaczej, skoro do zakończenia zmagań zostały już tylko dwie kolejki.
A na jakie pytania udzieliła nam odpowiedzi ostatnia, czyli ta oznaczona numerem 15?

Przede wszystkim już wiadomo, że Al-Mar Wołomin zdobędzie medal drugiej edycji.
Skromne zwycięstwo 2:1 nad Ursynowem pozwoliło zapewnić na tyle pokaźny dorobek punktowy, że podopieczni Marcina Rychty mogą już wypatrywać terminu uroczystego zakończenia.
Bardzo blisko osiągnięcia podium jest także Andromeda, która w niedzielę rozgromiła aż 10:0 FC Bartycką. Sensacji w meczach z udziałem głównych faworytów tym samym nie uświadczyliśmy, ale ciekawie było za to w innych potyczkach.

Bardzo cenne zwycięstwo odniósł Prestiż, który pokonał 6:2 Malinę. Po raz trzeci z rzędu wygrała także Sparta, która uporała się z Retro Squad w stosunku 2:0.
Smaku porażki nie doznał również In-Plus - markowianie nie pozostawili złudzeń FC Hashowi i triumfowali 4:1.
A prestiżową wiktorię zanotował też Dar-Mar. Mirek Bryl i spółka rywalizowali z doskonale znanym sobie Tigerem i wygrali 3:0.
To niespodzianka, zważywszy na to, jakim składem grali późniejsi zwycięzcy, chociaż w tym wypadku zdecydowała nie ilość, ale jakość.
Czy zgadza się z tym reprezentant Dar-Maru Sławek Lubelski? Jak jego okiem wyglądało to spotkanie? Posłuchajmy zawodnika zespołu z Kobyłki.

W najbliższy weekend Futboliga będzie rozgrywała Puchar Ligi. Te zmagania to zawsze szansa dla drużyn teoretycznie słabszych, które na krótkim dystansie czasowym mają większe szanse na podjęcie równorzędnej rywalizacji z faworytami.