relacja z 17 kolejki Futboligi.

Wszystko jest już jasne! Od godziny 21:30 w niedzielę nowym mistrzem zielonkowskich ósemek jest Al-Mar Wołomin! Podopieczni Marcina Rychty w decydującym o złocie pojedynku pokonali Andromedę 3:2. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, obu zespołom zależało na zwycięstwie i być może, gdyby skończyło się remisem, również nikomu krzywda by się tutaj nie stała. A jak to wszystko wyglądało z perspektywy boiska? Jakie emocje towarzyszyły zawodnikom? I czy końcowy rezultat faktycznie oddaje to, co działo się na murawie? Na te pytania odpowiedział nam Rafał Błoński, pomocnik nowych mistrzów rozgrywek.

Nieco w tle rywalizacji o złoto, odbyło się też siedem innych spotkań. Jedno nie doszło do skutku - Prestiż nie przyjechał na starcie z Kati-Kominki, czym utorował drogę do brązowych medali swoim przeciwnikom. Czwarte miejsce - po zwycięstwie 3:0 nad Retro - zajęło FC United, z kolei na piątej lokacie zmagania zakończył wspomniany Prestiż.

W dolnej części tabeli na pierwszy plan wysuwało się spotkanie Incognito z Hashem. Ten kto wygrał, zapewniał sobie jedenaste miejsce, czyli najlepsze wśród tych ekip, które w kolejnej edycji zagrają w drugiej lidze. Hash okazał się tutaj zdecydowanie lepszy i triumfował aż 4:0. Warto też odnotować pełną pulę FC Bartyckiej z Sokołami, która zwycięzcom dała pierwsze trzy punkty w rundzie wiosennej.

A chociaż liga się zakończyła, to do rozegrania został jeszcze Puchar Ligi. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę, a w grze pozostało sześć drużyn. Od razu po zakończeniu meczu finałowego rozpocznie się z kolei ceremonia zamknięcia zmagań drugiej edycji. Jak ten czas szybko leci...