Sport

Relacja z Mikołajkowego Turnieju Halowego

Dwudniowe zmagania w ramach Mikołajkowego Turnieju Halowego, który rozegrany został w Markach zakończyły się zwycięstwem zespołu Kopacze Team. Drużyna Kamila Majkowskiego, byłego zawodnika m.in. Legii Warszawa, Wisły Płock i Pogoni Szczecin, pokonała w wielkim finale Niespodziankę Marki. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2. Wojnę nerwów podczas wykonywania rzutów karnych lepiej przetrwali Kopacze, którzy wygrali ją ostatecznie 7:6. Niespodzianka może czuć spory niedosyt po tym jak w meczu finałowym prowadziła 2:0. Podium uzupełnił TANATOS, który we wcześniejszych turniejach występował pod nazwą Robotnicy.

Najskuteczniejszym strzelcem mareckich zmagań został Kamil Majkowski, który zdobył aż 15 bramek. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Dariusza Nowaka z Tanatos. MVP Mikołajkowego Turnieju Halowego został z kolei Paweł Gołaszewski z Niespodzianki Marki.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków pochodzących z budżetu miasta Marki oraz zostało objęte honorowym patronatem przez Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha.

W zgodnej opinii wielu obserwatorów halowe zmagania stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Zespoły, które awansowały do fazy pucharowej prezentowały się na tyle dobrze, że każda z nich mogła czuć się jako faworyt do końcowego triumfu. Tym razem wygrali Kopacze, którzy w pokonanym polu pozostawili aż 34 zespoły!