Sport

Rozgrywki Futboligi mają nowego lidera!

Został nim Fil-Pol, który w trzynastej serii spotkań pokonał 2:1 Dar-Mar Kobyłka i na pięć kolejek przed końcem ma doskonałą pozycję do zdobycia mistrzostwa. Dawna Andromeda dysponuje wszystkimi kartami w swoim ręku, albowiem jeśli wygra pozostałe spotkania jakie zostały jej do rozegrania, to nikt i nic nie zatrzyma jej triumfalnego marszu.
To nie jest najlepsza informacja przede wszystkim dla obrońców tytułu czyli Al-Maru,
który tylko zremisował z In-Plusem 3:3 i ciężko będzie mu odrobić sześć punktów do drużyny, którą pokonał przecież jesienią aż 4:1.

Nie mniej ważny mecz w pierwszej lidze, przynajmniej ze swojej perspektywy, wygrało też FC United.
Ekipa Maćka Grabowskiego zmobilizowała się na pojedynek z Na Fantazji,
wreszcie dopisała frekwencja i od razu widać było efekty. Zespół z Zielonki wygrał 3:1 a bohaterem spotkania okazał się Łukasz Kamiński, autor dwóch bramek i asysty. Czy faktycznie czuje się ojcem zwycięstwa? I jakie widzi perspektywy swojej ekipy na następne spotkania? Posłuchajmy!

W drugiej lidze pasjonująca walka toczy się o drugie miejsce.
Tutaj wszystko jest nadal możliwe, bo w niedzielę z placu boju pokonana zeszła Bartycka,
co bardzo ucieszyło wszystkie ekipy, które gonią ten zespół. Przede wszystkim skorzystał na tym Promil Wola, który po trzech bramkach Tomka Kryszkiewicza pokonał Ursynów i zmniejszył dystans do wicelidera na odległość dwóch punktów.
Szansa na ich nadrobienie pojawi się jednak dopiero 6 maja, albowiem 29 kwietnia Futboliga grać nie będzie. Wszystkim zawodnikom, jak i sympatykom zielonkowskich ósemek życzymy udanego, majówkowego wypoczynku.