Sport

Siatkarze Lechii Tomaszów w finale play-off!

W sobotnie popołudnie tomaszowianie pokonali w Krakowie AGH 3:2 (25:18, 24:26, 25:19, 22:25, 27:25) i tym samym zakończyli półfinałową rywalizację.

Spotkanie dostarczyło kibicom mnóstwo emocji, w tie-breaku od stanu 14:13 obywa zespoły na zmianę obejmowały prowadzenie, rozstrzygnięcie przyniosła Lechii dopiero ósma piłka meczowa i ostatnia partia zakończyła się wynikiem 27:25!

Warto wspomnieć również o kibicach Lechii, którzy bardzo liczne zjechali do Krakowa. Po raz kolejny pokazali, że potrafią stworzyć fantastyczną atmosferę, jakiej mogą tylko pozazdrościć inne pierwszoligowe zespoły.

Tomaszowianie zagrali w składzie: Bartłomiej Neroj, Wiktor Musiał, Przemysław Toma, Adam Miniak, Mateusz Frąc, Bartosz Buniak, Kamil Gutowski, Michał Błoński, Adam Kącki, Damian Gościański, Rafał Obermeler, Michał Lechowski, Maciej Janikowski, Dawid Ogórek (libero).

O prawo gry w barażach do PlusLigi, Lechia zmierzy się z AZS-em Częstochowa. Finałowa rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa spotkania odbędą się już w najbliższy weekend (24-25 marca) w Częstochowie, trzeci mecz zaplanowano na 7 kwietnia w Tomaszowie.


Tuż po spotkaniu rozmawialiśmy z: trenerem AGH, Andrzejem Kubackim, trenerem Lechii, Bartłomiejem Rebzdą, zawodnikami tomaszowskiego zespołu: Bartłomiejem Nerojem i Dawidem Ogórkiem, a także z wiceprezesem Lechii, Robertem Papisem: