Weekend na piłkarskich boiskach

Piłkarze Lechii przegrali w wyjazdowym spotkaniu z Ursusem Warszawa 1:3. Mecz w pierwszej połowie nie był porywający, jednak tomaszowianie umiejętnie rozgrywali piłkę, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele i zasłużenie prowadzili 1:0 po bramce Jakuba Rozwandowicza. Niestety zielono-czerwoni nie potrafili utrzymać korzystnego rezultatu i w kilka minut zostali rozbici przez Ursus, bramki dla stołecznych padały w 51, 54 i 58 minucie.

Pewne zwycięstwo odnieśli piłkarze Lechii II. Podopieczni trenera Wiesława Żmudy w wyjazdowym spotkaniu 21. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej pokonali Zapał Krzętów 2:0. Po pierwszej bezbramkowej odsłonie, w drugiej tomaszowianie strzelili dwie bramki, należały one do Kacpra Przedbory i Mateusza Jędryki.

Już od ubiegłego weekendu awans w kieszeni mają piłkarze Stali Niewiadów. Miejsce w IV lidze drużyna zapewniła sobie dzięki dorobkowi punktowemu, a także temu, jak radziły sobie pozostałe ekipy zajmujące czołówkę okręgówki. Obecnie Stalówka ma już na swoim koncie 63 punkty, kolejne zespoły, Świt Kamieńsk i Astoria Szczerców zebrały 22 oczka mniej. Tym samym awans jest już przesądzony. Gratulacje dla drużyny, zarządu i kibiców żółto-niebieskich!