Sport

Znamy lidera po pierwszej części sezonu Futboligi!

Wszystko wskazuje na to, że to Dar-Mar Kobyłka będzie liderem zmagań Futboligi po pierwszej części sezonu. W niedzielę ten zespół pokonał w hicie rundy jesiennej Offside w stosunku 3:1, co spowodowało, że oderwał się wreszcie w tabeli od najgroźniejszego rywala. Bohaterem tego pojedynku był Dominik Ołdak, zdobywca wszystkich trzech goli dla zwycięzców, z kolei jedyne trafienie dla przegranych było autorstwa Grzegorza Trzonkowskiego. Sporo emocji przyniósł nam też inny pierwszoligowy pojedynek ekip z góry tabeli - In-Plus Marki, chociaż przegrywał w nim 0:2, to ostatecznie wygrał z Fil-Polem 5:3. Markowianie udowodnili tym samym, że w tym sezonie interesuje ich wyłącznie medal i każde inne rozstrzygnięcie będzie trzeba potraktować w kategoriach porażki.

Natomiast w drugiej lidze siódme z rzędu zwycięstwo odniosło Retro Squad, aczkolwiek bardziej niż to, powszechny podziw budzi postawa Sokołów. Zielonkowscy weterani nie byli raczej typowani do czołowej trójki tego poziomu rozgrywkowego, a idą jak burza i w weekend odnieśli kolejne zwycięstwo. Wynik 3:0 z Ursynowem mówi wszystko, a swoją cegiełkę do tego sukcesu dołożył Wojtek Kulesza. Jak w jego ocenie wglądała niedzielna potyczka? I czy Sokoły to zespół, który trzeba poważnie traktować w perspektywie walki o awans? Posłuchajmy co miał w tych kwestiach do powiedzenia nowy zawodnik ekipy Rafała Kusiaka.

A tak jak zapowiadaliśmy tydzień temu, w najbliższy weekend Futboliga grać nie będzie. Następna kolejka rozstanie rozegrana 11 lub 12 listopada.