Aktualności

Czekamy na pozytywny ruch Kobyłki

Podczas porannej rozmowy omówiliśmy bieżące wydarzenia w gminie Wołomin. Rozmawialiśmy o ważnej uchwale Rady Miejskiej dotyczącej współpracy z Miastem Kobyłka w sprawie ulicy Nałkowskiego oraz planowanych działaniach. Ponadto poruszyliśmy tematy wsparcia dla lokalnych klubów sportowych, wiosennych porządków na ulicach Wołomina czy przetargu na nowy plac zabaw przy Szkole Podstawowej w Ossowie. Burmistrzyni zaprosiła mieszkanki na nadchodzący Dzień Kobiet.

zobacz więcej
Dyskusje, pokazy mody i występ Marcina Sójki

Podczas tegorocznej Gali z okazji Dnia Kobiet w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Wołominie wystąpi Marcin Sójka. Naszymi gościniami były Marta Rajchert dyrektorka Miejskiego Domu Kultury w Wołominie oraz Ewelina Cieśla kierowniczka filii MDK - Starej Elektrowni czyli Centrum Aktywności Wołomin.

zobacz więcej
Sąsiad sąsiadowi wilkiem? Nie w Kobyłce

Bezpłatne spotkania sąsiedzkie o nazwie „Odkrywamy Talenty Mieszkańców Kobyłki” odbywają się w siedzibie starej biblioteki w Spółdzielni Socjalnej Podkowa w Kobyłce.

zobacz więcej
Kolumny pojazdów wojskowych utrudnią ruch na drogach

Rozpoczynają się polskie ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem Dragon-24, będące częścią wielkich manewrów NATO Steadfast Defender-24. W ramach ćwiczeń można się spodziewać wojsk polskich i sojuszniczych, które będą przemieszczać się po krajowych drogach.

zobacz więcej
Kielce walczą o miano polskiej stolicy recyklingu

Które miasto zebrało największą ilość zużytego sprzętu elektronicznego w przeliczeniu na jednego mieszkańca? Zwycięzcę poznamy już 8 marca.

zobacz więcej
Plany większej strefy płatnego parkowania na Bocianku

Prawdopodobnie jesienią tego roku na kieleckim osiedlu Bocianek zostaną zainstalowane parkomaty. Realizacja tego przedsięwzięcia ma pomóc rozwiązać problem mieszkańców którzy narzekają na ograniczoną liczbą miejsc parkingowych.

zobacz więcej
Kieleckie drogi rowerowe będą posprzątane

Służby planują w najbliższym czasie posprzątać zabrudzone drogi rowerowe w mieście.

zobacz więcej
10 edycja akcji „Wymień kopciucha na nowy piec”

Po raz dziesiąty miasto Kielce zachęca mieszkańców do wymiany starych kopciuchów na nowe, ekologiczne źródła ciepła. W tym roku na dotacje przeznaczony jest milion złotych.

zobacz więcej
Samorząd chce zadbać o wzrok Mazowszan

Pilotażowy program diagnostyczny, który obejmie północne Mazowsze, rusza już 3 marca w Żyrardowie. Wszyscy chętni chcący przebadać swój wzrok powinni stawić się w żyrardowskiej delegaturze Urzędu Marszałkowskiego, przy ul. 1 Maja 17(w godzinach 9:00-17:00).

zobacz więcej
Nowy pojazd i sprzęt dla strażaków

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Kielce-Niewachlów będą mogli cieszyć się z nowego sprzętu oraz samochodu. Stało się to możliwe dzięki wsparciu finansowemu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027.

zobacz więcej
Klembów pod okiem 70 kamer: bezpieczeństwo wzrasta

Na terenie gminy Klembów, uruchomiono zaawansowany system monitoringu wizyjnego, który obejmuje 70 kamer rozmieszczonych w strategicznych lokalizacjach, takich jak skrzyżowania,...

zobacz więcej
Nowa aplikacja do zwiedzania ogrodu botanicznego

Turyści odwiedzający ogród botaniczny w Kielcach w nowym sezonie turystycznym będą mogli skorzystać z aplikacji „Kielce – Naturalnie”. Ma ona znacząco ułatwić zwiedzanie tego terenu.

zobacz więcej
Nieciekawy finał wizyty w Kielcach

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mieszkańcowi Warszawy, który w niedzielną noc nie zatrzymał się do kontroli policjantom z kieleckiego oddziału prewencji.

zobacz więcej
Powstaną tężnie solankowe i restauracje obok dębu „Bartek”

Budynek usługowy do obsługi ruchu turystycznego zostanie wybudowany obok dębu Bartek w Zagnańsku. W obiekcie będzie się mieścić restauracja i sklep z pamiątkami.

zobacz więcej
BEZPŁATNE BADANIA W KIERUNKU OSTEOPOROZY!

Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski zaprasza mieszkańców na bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrycia osteoporozy. Już w najbliższy poniedziałek, tj. 26 lutego, rozpoczął działanie mobilny punkt badań będzie na Was czekał przy Przychodni Lekarskiej „Eskulap”, ul. POW 5.

zobacz więcej
ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W UL. WITOSA!

W związku z budową odcinka ul. Wincentego Witosa przy skrzyżowaniu z ul. Ogińskiego informujemy o konieczności wprowadzenia ruchu wahadłowego z zastosowaniem sygnalizacji świetlnej.

zobacz więcej
OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski zaprasza do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach miejskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”.

zobacz więcej
Podsumowanie "Bezpiecznych ferii" na świętokrzyskich drogach

28 wypadków, w których ranne zostały 34 osoby, a jedna zginęła – to bilans na świętokrzyskich drogach w czasie minionych ferii zimowych.

zobacz więcej