Aktualności

54-latek z Jabłonnej znęcał się nad żoną i córką

Policyjny dozór, nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych to środki zapobiegawcze, które zastosował prokurator wobec 54-latka.


Kilka dni temu funkcjonariusze z Jabłonny otrzymali informację z prośbą o interwencję w sprawie awantury domowej.Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał 2,3 promila alkoholu w organizmie.W rozmowie z pokrzywdzonymi funkcjonariusze potwierdzili przemoc domową, której od roku dopuszczał się 54-latek wobec żony i córki.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobami najbliższymi, za co może grozić kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec mieszkańca gminy Jabłonna środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonymi i zakazu zbliżania się do kobiet.


Przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę siły działanie skierowane przeciw członkowi rodziny naruszające ich prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody psychiczne, fizyczne, a także materialne. Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Policjanci apelują, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji.