Będą wiosenne "Czwartki Lekkoatletyczne"

18 kwietnia rozpoczną się pierwsze z wiosennych zawodów z cyklu "Czwartki Lekkoatletyczne". Prawo startu mają wszyscy uczniowie szkół podstawowych. Każdy zawodnik podczas jednych zawodów może rywalizować w dwóch konkurencjach (jednej biegowej i jednej technicznej). Więcej o tym wydarzeniu opowiada Przemysław Chmiel, Dyrektor Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kielcach.

- Są to zawody ogólnolekkoatletyczne. Każdy zawodnik może rywalizować w dwóch konkurencjach. Bardzo nam zależy, aby ta kielecka młodzież licznie wzięła udział w tych zawodach, poruszała się, pobiegała, bo lekkoatletyka to fantastyczna dyscyplina sportu.

"Czwartki Lekkoatletyczne" to popularne w całym kraju zawody, w których w młodości startowało wielu późniejszych utytułowanych lekkoatletów, medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata. Zasadniczym celem cyklu imprez dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” jest promowanie systematycznej pracy prowadzącej do osiągania wartościowych rezultatów sportowych. Organizatorem zawodów w Kielcach jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - Dział Organizacji Imprez Sportowych.

Fot. Pixabay.com

Opr. WM