"Biblioteka na czasie"

W dniach od 8 do 15 maja w całej Polsce obchodzony jest Tydzień Bibliotek. To ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek, podkreślająca rolę czytania i bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji.

Tegoroczne świętowanie odbędzie pod hasłem „BIBLIOTEKA NA CZASIE”, kładącym nacisk na fakt, że biblioteka to przestrzeń, która jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych. To centralne miejsce doświadczeń kulturalnych, które nie ogranicza się do tradycyjnych książek, ale promuje czytelnictwo poprzez audiobooki, e-booki, gry edukacyjne, spotkania czy działania projektowe.

O Tydzień Bibliotek w Tomaszowie zapytaliśmy Annę Zwardoń- dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie.

„Biblioteka- miejsce na czasie" podkreśla konieczność ciągłej adaptacji do zmieniających się potrzeb społeczeństwa, uwzględnia nowe trendy, ale także eksperymentuje z innowacyjnymi formami przekazu wiedzy i kultury. To przestrzeń do dyskusji, wymiany poglądów i wspólnoty. Zapraszamy do naszych placówek na wydarzenia przygotowane z okazji Tygodnia Bibliotek. Szczegóły dotyczące wydarzeń dostępne są na stronie internetowej www.mbptomaszow.pl."- poinformowała Anna Zwardoń- dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie.