Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Specjalny rajd rowerowy, wyjątkowy koncert i wiele innych atrakcji – tak będą wyglądały Dni Otwarte Funduszy Europejskich które odbędą się już dziś i jutro. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z instytucjami i beneficjentami Funduszy Europejskich. Są wśród nich samorządy, instytucje kultury, muzea, i szpitale. Więcej na ten temat mówiła Renata Janik, marszałek województwa świętokrzyskiego.

- Tradycyjnie już od lat w maju odbywają się otwarte dni funduszy unijnych, tak samo jest również w tym roku. W najbliższy weekend 40 naszych partnerów otwiera swoje atrakcje dla zwiedzających. Można zobaczyć i zwiedzić wiele pięknych i ciekawych zakątków naszego regionu, na co dzień także niedostępnych. Dzięki środkom unijnym nasze województwo wypiękniało, nasi mieszkańcy mają dostęp do dóbr kultury i korzystać z najnowocześniejszego sprzętu medycznego w bardzo dobrych warunkach. Młode pokolenie powinno znać nasze województwo. Gorąco do tego zachęca.

Nie zabraknie również gier terenowych, konkursów, imprez plenerowych i wydarzeń sportowych. Dzieci i młodzież będą mogły zwiedzać województwo świętokrzyskie ze specjalnym paszportem turystycznym, na którym będą mogli zbierać pieczątki lub stemple. Sto pierwszych osób, które zbiorą pięć pieczątek otrzyma specjalny upominek.

Fot. Urząd Marszałkowski w Kielcach

Opr. WM.