Patriotyczna majówka w Kielcach

Pierwsze dni maja to już tradycyjnie czas świętowania. Uroczyste obchody w Kielcach zorganizuje Świętokrzyski Urząd Wojewódzki. Wszystko ma rozpocząć się 1 maja piknikiem z okazji 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i konkursów z nagrodami. Początek o godzinie 13 przed Urzędem Wojewódzkim. Więcej na ten temat mówiła Angelina Kosiek, rzecznik wojewody świętokrzyskiego.

- Pozostałe święta to dzień flagi czyli 2 maja, zapraszamy na główne uroczystości na Plac Artystów o godzinie 17 oraz Święto Konstytucji 3 maja. W tym dniu główne uroczystości będą odbywały się w Parku Miejskim. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, program jest naprawdę bogaty i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski zostało ustanowione w 1909 roku przez św. Piusa X. Pierwotnie święto obchodzenie było w pierwszą niedzielę maja, następnie 2 maja, a ostatecznie 3 maja, nawiązując do rocznicy uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji z 1791 roku.

Fot. Urząd Wojewódzki w Kielcach

Opr. WM.